Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baykal, torunlarıyla bayram namazı kıldı

  Vahide YANIK- İbrahim LALELİ- Ufuk BALKİS /ANTALYA, (DHA)
  10.01.2006 - 11:00 | Son Güncelleme: 10.01.2006 - 11:53

  Kurban Bayramı'nı ailesiyle birlikte Antalya'da geçiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını torunları Alican ve Mehmet Erkılıç ile birlikte H. Mehmet Çiçek Camii'nde kıldı.

  Geceyi kızı Aslı Baykal'ın Lara'daki Muhsin Adıyaman Sitesi'nde bulunan evinde geçiren CHP Lideri Baykal, torunları 12 yaşındaki Alican ve 14 yaşındaki Mehmet Erkılıç ile evden çıktı. Baykal, torunları ve kendisini bekleyen CHP İl Başkanı Ömer Melli ile birlikte bayram namazını kılmak üzere Şirinyalı Mahallesi'ndeki H. Mehmet Çiçek Camii'ne gitti. Baykal, cami girişinde kendisini görüntülemek isteyen gazetecileri, “Çocuklar lütfen, burası cami” diyerek engellemeye çalıştı. Baykal, cami girişinde torunlarının ayakkabısı ve kendi ayakkabısını ayakkabılığa kaldırdı.
  Baykal, namaz sırasında iki torununu sol tarafına oturttu. Baykal'a namaz sırasında CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan da eşlik etti. Namazdan çıkan Deniz Baykal, merdivenlerden inerken, bir vatandaşın uzattığı cami yardımlaşma kutusuna 20 YTL bıraktı.

  “Herkesin bayramını kutluyorum” diyen Baykal gazetecilerin soruları üzerine torunlarıyla birlikte ilk defa bayram namazına geldiğini söyledi. Baykal, “Torunlarımın artık çağı geldi. Onlara da babalık, dedelik görevimiz, ilk kez onları da getirdim. Bundan sonra onlar kendi kararını alırlar” diye konuştu. Baykal, “Artık bayram namazlarına birlikte mi geleceksiniz?” sorusu üzerine, “O da olabilir ama artık kendileri de gelebilir” yanıtını verdi. CHP lideri Baykal, adına kurban kesilmesi için bir hayır kurumuna vekalet verdiğini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı