Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baykal katılmayacak ama resmi olacak

  ANKA
  19 Mayıs 2010 - 17:30Son Güncelleme : 19 Mayıs 2010 - 17:30

  CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, 22-23 Mayıs’ta yapılacak kurultaya katılmayacak, ama salonda resmi yer alacak.

  CHP’de kurultay hazırlıkları sürerken, Atatürk Spor Salonunda 22-23 Mayıs’ta yapılacak kurultayda 1249 delege sandığa giderek oy kullanacak. Kurultayda delegelerin yüzde 20’sinin imzasını bulan ise genel başkanlık için aday olabilecek. Kurultayın ilk günü Genel Başkan, ikinci günü de Parti Meclisi seçilecek.

  ÖZEL GÜVENLİK GÖREV YAPACAK

  Kurultay salonunda özel güvenlik de görev yapacak. Kurultayda polislerin yanı sıra 50 kişiden oluşan özel güvenlik salonda yerini alacak. Özel güvenlik salonun tepe bölümünde bulunacak.

  Kurultayı 858 yerli ve yabancı basın mensubu izleyecek. Daha önce delegelerin bulunduğu alan daha rahat çalışabilmeleri için tamamıyla gazetecilere ayrıldı. Sahada sadece gazeteciler, milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Parti Meclisi üyeleri ile Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri yer alacak. Ayrıca salonda kameralar için özel bir platform da oluşturuldu.

  DELEGELER TRİBÜNDE

  Saha içi gazetecilere ayrıldığı için geçmiş kurultayların aksine delegeler tribünlerde oturtulacak. Tribünlerde delegeler için özel bir bölüm hazırlandı. Kurultayı izlemek isteyen partililer için salonun dışına da dev ekranlar kurulacak.

  Gençlik kolları kendileri için bastırılan özel tişörtleri giyecek. Salonun bir köşesinde görev yapacak olan gençler kol kola girerek bir kordon oluşturacak.

  BAYKAL’IN FOTOĞRAFI

  CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal daha önce söylediği gibi kurultaya katılmayacak. Ancak kurultay salonunda Baykal’ın fotoğrafı bulunacak.

  Kurultayın ilk günü Genel Başkanvekili Cevdet Selvi’nin açış konuşmasıyla saat 10.00’da başlayacak. Ardından divan oluşturulacak ve divan başkanı bir konuşma yapacak. Hesap raporlarının okunmasının ardından konuşmak isteyenlere söz verilecek. Ardından adaylar konuşmak için kürsüye gelecek. Genel Başkanlık seçiminin ardından Genel Başkan teşekkür konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelecek. Pazar günü ise Parti Meclisi üyeleri seçilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı