Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baykal hayranı Firdevs Taşkın yaşamını yitirdi

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  22 Mayıs 2010 - 15:33Son Güncelleme : 22 Mayıs 2010 - 15:33

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan, CHP'nin 70 yıllık üyesi ve eski genel başkan Deniz Baykal'ın hayranı 89 yaşındaki Firdevs Taşkın, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

  CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın 11 Şubat 2005'te Bodrum’u ziyareti sırasında uğradığı Yalıkavak Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Saruhan’ın makamına gelerek bir kasa mandalina ile iki kavanoz reçel hediye edip ‘hoşgeldin’ diyen Firdevs Taşkın'ı, haberleri yapılınca tüm Türkiye tanıdı. Baykal'ı sarılarak öpen Taşkın o ziyaret sırasında, “Gel oğlum gel. Sen Atatürk kokuyorsun, Ankara kokuyorsun, bize Ata'mızın havasını getirdin” dedi. CHP'nin 70 yıllık üyesi Firdevs Taşkın, bu sabaha karşı kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Taşkın’ın cenazesinin, bugün kılınacak ikindi namazından sonra Yalıkavak Beldesi'nin Geriş Mahallesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

  Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Firdevs Taşkın'ın ölümünü Ankara'da kurultayda öğrendiğini belirterek, büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Saruhan, “Firdevs nine tam bir Atatürk, CHP ve Baykal aşığıydı. Sağlık durumu çok iyiydi, ancak CHP ve Baykal olaylarını duydukça çok üzüldü, morali bozulmuştu. CHP’nin beldemizdeki hiçbir etkinliğini kaçırmazdı. Kendisini ziyaret edip partide olanlar için teselli ettim, daha güzel günler göreceğimizi söyledim, ancak o ‘Baykal gitmesin’ diyor başka bir şey demiyordu. CHP’nin dağılacağından, zayıflamasından korkuyordu. Nur içinde yatsın. Tarihi bir CHP’li değerimizi kaybettik, cenazesi için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdim” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı