Gündem Haberleri

  Baykal’dan görüşmek için randevu istedi

  Hürriyet Haber
  05.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bülent Ersoy, 12 Eylül döneminde sahne yasağının kaldırılması için kendisinden para istediğini ileri sürdüğü ve bu yüzden mahkemelik olduğu Deniz Baykal’dan görüşmek için randevu talep etti.

  BÜLENT Ersoy, geçtiğimiz aylarda bir televizyon programında "12 Eylül döneminde sahne yasağımın kaldırılması için şimdi bir parti genel başkanı olan kişi benden servet istedi" demiş, çok geçmeden de bu kişinin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal olduğunu açıklamıştı. Hem magazin hem de siyaset dünyasında bomba etkisi yaratan bu sözler üzerine Baykal, kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla Ersoy aleyhine 300 bin YTL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

  YÜZ YÜZE

  İkili arasında soğuk savaş başlatan bu olayda, şimdi yeni bir perde daha açılıyor. Aleyhine dava açılmasından sonra avukatları aracılığıyla Deniz Baykal’ın ekibiyle üç kez görüşen ve Baykal’dan yüz yüze konuşmak için randevu talep eden sanatçı, son olarak randevunun ayarlanması için yazılı başvuruda bulundu. Mektubunda "Sayın Genel Başkanım; Zat-ı Alinizi uygun göreceğiniz bir tarihte makamınızda ziyaret etmek üzere randevu talebinde bulunmaktayım. Daim olan derin saygılarımı yineliyorum" diyen Ersoy’un talebine Deniz Baykal’ın ne yanıt vereceği ise şimdilik bilinmiyor.

  BAYRAMDA GÖRÜŞECEĞİZ

  Bülent Ersoy, konuyla ilgili şunları söyledi: "Evet randevu talep ettiğim doğrudur. Bayramdan sonra görüşeceğiz kendisiyle. Çarpıtılan bazı şeyler vardı. Gerçekleri bizzat kendim anlatacağım. Gerçekleri bir de benim ağzımdan dinlesin istedim. Konuşmak da çarelerden biridir. Zira medeni ülkeler ve toplumlar, sorunlarını masa başında, oturup konuşarak çözerler..."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı