Gündem Haberleri

  Baykal’dan bir ilk

  Hürriyet Haber
  15.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, genel başkan olarak ilk kez bir Diyanet İşleri Başkanı’nı makamında ziyaret etti. Baykal, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nda akşam yemeğinde biraraya geldi.

  Baykal’ın, Bardakoğlu’nu ziyaret etme isteği üzerine Diyanet İşleri Başkanı, anamuhalefet liderini başkanlık binasında akşam yemeğine davet etti. Baykal, görüşmeden önce yaptığı açıklamada, çağrısı nedeniyle Bardakoğlu’na teşekkür ederken, Diyanet’in açıklamalarını yakından takip ettiğini söyledi. Tartışmaların yaşandığı günlerde Bardakoğlu’nun yaptığı açıklamaların Türkiye’yi ferahlattığını vurgulayan Baykal, dünyanın büyük bunalımdan geçtiği bu dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çizgisinin tüm dünyanın da dikkatini çekmesi dileğinde bulundu.

  Baykal, Bardakoğlu’nun siyaset ve dini birbirinden ayıran tavrını da överek kendilerinin bir siyaset adamı olarak din konularında iddia sahibi olmalarının mümkün olmadığını söyledi.

  Bardakoğlu da siyasi partilerin tümünden destek gördüklerini belirterek, üç yıl önce göreve başladığında Baykal’a yaptığı ziyareti hatırlattı. Bardakoğlu, o zaman da Baykal’ın destek veren tavrına işaret etti. Baykal da o görüşmede temenni olarak söylediği noktaların bugün hayata geçmiş olduğunu görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

  Bir süre önce CHP İstanbul Milletvekili Halil Akyüz, "50 yıldır Diyanet’e uzak olduğumuz için iktidar olamıyoruz" eleştirisinde bulunmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı