« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baykal:Başarıya ihtiyacımız var

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin başarılara, güzelliklere ihtiyacı olduğunu belirterek, ''Şikayetlere, yakınmaya, ağlamaya, umutsuzluğa değil. Bir şeylerin yapılabilir olduğunu göstermeye ihtiyacımız var'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Baykal, Bodrum'un Gümüşlük Beldesi'nde belediyenin yaptırdığı açık otoparkı hizmete açtı. Baykal, iki yıl önce yapılan yerel seçimlerde Gümüşlük'ün belde olduğunu, ilk belediye başkanının da CHP'den Mehmet Ülküm'ün göreve getirildiğini bildirdi.

Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu bunalım ortamında, kriz ortamında bizim başarılara güzelliklere ihtiyacımız var. Şikayetlere, yakınmaya, ağlamaya, umutsuzluğa değil, bir şeylerin yapılabilir olduğunu göstermeye ihtiyacımız var. Bunu sadece Gümüşlük'te, Bodrum'da değil, tüm Türkiye'de çok daha güzel şeylerin yapılabildiği inancını, umudunu ayakta tutmaya ihtiyacımız var. Çünkü gerçekten daha iyi şeyler yapılabilir. Bu iyi şeylerin yapılamaması için de hiçbir neden yok. Yüreğimizdeki karabasanın etkisinden kendinizi kurtarın. Omuzlarınız çökmesin. Türkiye battı, bitti, kriz geldi, çöktük, bunaldık, iflas ettik, öldük, yandık demeyin artık. Tüm bunlar doğru olabilir, ama öyleyse de artık bundan böyle bunlar olmayacak. Bundan sonra öyle yapmayacağız.''

 


Bunları da Beğenebilirsiniz