Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baykal 23 Nisan resepsiyonuna katılamıyor

  Ankara
  20 Nisan 2004 - 09:25Son Güncelleme : 20 Nisan 2004 - 09:25

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 23 Nisan'da TBMM'de düzenlenecek resepsiyona Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Kongresi nedeniyle katılamayacak.

  TBMM'de geçen 23 Nisan'da düzenlenen resepsiyona, yaşanan "türban krizi" nedeniyle katılmayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bu yılki resepsiyona da Brüksel'de olacağı için gelemeyecek.

   

  Baykal, 22-23 Nisan'da Brüksel'de yapılacak Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Kongresine katılacak. Baykal'a Brüksel gezisinde Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ve CHP Dış İlişkiler sorumlusu Petek Gürbüz eşlik edecek.

   

  ''Beraber Güçlenmek'' başlığı altında toplanan PES Kongresi'nde  Başkanlık Divanı toplantısının ardından, kongre bünyesinde yapılan çeşitli toplantı ve panellerde hazırlanan raporlar ve manifesto       oylanacak. Kongrede Başkanlık Divanı yeniden seçilecek.
    

  PES liderler ve adaylar toplantısında ''Avrupa Önündeki Tehlikeler'', yapılacak panellerde ise ''Daha Adil ve Güvenli Bir Dünya'', ''Entegrasyon ve Güç Politikaları'', ''Avrupa'da Genişleme'',''Avrupa Birliği Yönetimi ve Vatandaşlar Arası İlişki'' konuları ele alınacak.
    
  Baykal'ın PES Başkanlık Divanı'na tekrar aday olacağı belirtildi.

   

  Baykal, geçen yıl resmi törenlere ve Genel kurul'daki özel oturuma katılarak bir konuşma yapmış ancak partisinin boykot kararı nedeniyle akşamki resepsiyona gelmemişti.

   

  TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın geçen yılın aksine bu yıl davetiyelerde eşi Münevver Arınç'ın adını koymaması nedeniyle CHP milletvekilleri resepsiyonu boykot etmeyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı