Gündem Haberleri

  Baykal 2 saat ortadan kayboldu

  Okan KONURALP / ANKARA
  14.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladığı pazartesi gününden beri ilk kez dün, eski CHP Milletvekili Oya Araslı’nın annesi Naciye Tezel’in cenazesi için evinden çıktı.

  İSTİFADAN SONRA İLK KEZ EVİNDEN ÇIKTI / WEB TV

   

  BAYKAL "AÇLIK GREVİNİ BİTİRİN" DEDİ / FOTO GALERİ

  Kocatepe Cami’sindeki cenazeden sonra ise camiye geldiği CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan’ın otomobiliyle ayrılıp izini kaybettirdi.
  Baykal’dan 2 saat boyunca haber alamayan gazeteciler ve CHP çevreleri adı Genel Başkan adayı olarak geçen Kılıçdaroğlu ile buluştuğunu yolunda spekülasyonlar ürettiler ve ortalık bir anda hareketlendi. Ancak gerçek, Baykal evine döndükten sonra ortaya çıktı. CHP milletvekili Osman Kaptan, otomobille TBMM’den transit geçerek, önceki gün annesi ölen Baykal’ın danışmanı Petek Gürbüz’ün babasına taziye ziyaretine gittiklerini söyledi. Bu arada Baykal, Kocatepe Camii’ne gitmeden önce Angora Evleri’nin önünde bekleyen CHP’li gençlerle sohbet ederek, açlık grevine son vermelerini istedi. Baykal, gençlere, “Arkadaşlar sizlerden bu açlık grevine derhal son vermenizi yöntem değil. Bunu bırakın ne olur, sizden onu rica ediyorum” dedi.
  Partide iktidar için mücadele
  Son gelişmeler, Baykal’ın Genel Başkanlığı sırasında “saman altından” süren “Genel Sekreter Önder Sav ve diğerleri” mücadelesini yeniden başlattı. CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın stratejisi Baykal’ın olası dönüşü üzerine kurulu. Sav, yakın çevresine “Deniz Bey dönmek istiyor; örgütten de bu yönde bir baskı var.
  Takdiri kendisi yapacak. ‘Dönmezse ne olur’ varsayımını konuşmam; konuşturmam. Hepimiz Deniz Bey dönecekmiş gibi hareket edeceğiz” uyarısında bulunuyor. Ateş grubunun ‘Dönerse’ planı Yılmaz Ateş’in başını çektiği ve aralarında MYK’dan istifa etmek zorunda kalan Mehmet Sevigen’in de olduğu grup ise “Deniz Baykal’ın olası geri dönüşünde söz sahibi” olma çabası gösteriyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı