BİLECİK HABERLERİ

Bayırköy Bu Proje İle Su Sıkıntısı Yaşamayacak

IHA
06.10.2015 - 14:39Son Güncelleme :

ESKİ DEPO

IHA

Bilecik’in Bayırköy Belde Belediyesi tarafından İçme suyu Servis Projesi kapsamında yapılan çalışma sonucu mevcut deponun 3 katına çıkarılması sebebi ile belde halkının su sıkıntısı çekmeyeceği belirtildi.
Bayırköy Belde Belediyesi tarafından İçme suyu Servis Projesi kapsamında yapılan olan genişletilmiş depo için ihale öncesi son keşif yapıldı. Konu hakkında açıklama yapan Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, içme suyu servis deposu yapımıyla ilgili olarak, eski deponun 150 metreküp/ton kapasiteli olduğunu belirterek, “Bu depo beldenin su ihtiyacını yeteri kadar karşılayamadığını ve eski olmasından dolayı su kaçaklarının yoğun olduğunu tespit ettik. Yapılan görüşme ve yazışmalar sonucunda yeni su deposunun ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılarak en kısa zamanda tamamlanarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yeni depo 500 metreküp/ton hacimli olacak ve içme suyu servis deposu yapımı için İller Bankası Yatırım ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı yetkililerinin ihale öncesinde yerinde incelemelerde bulunarak keşif işlemi yapıldı. İçme suyu servis deposunun eski deponun 100 metre ilerisine yapılacağını Karasu hattı, şehir içi şebekesi ve karayolları tarafından yapılan su deposu hatlarının birleştirilip yenilenerek bu depoya bağlanacak. İller Bankası SUKAP kapsamında olan içme suyu servis deposu ödeneğinin yüzde 50’inin hibe olup, 540 bin TL olarak maliyetinin olacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bayırköy Bu Proje İle Su Sıkıntısı Yaşamayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayırköy Bu Proje İle Su Sıkıntısı Yaşamayacak haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı