BİLECİK HABERLERİ

Bayırköy Belediyesinden Örnek Davranış

IHA
15 Ekim 2015 - 15:34Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 15:35

MUSTAFA YAMAN

IHA

Bilecik’in Bayırköy Belde Belediyesi tarafından yaklaşık 4 senedir öğrenciler ve 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanan ücretsiz ulaşımı ile günde yüzlerce kişi seyahat ediyor.
Bayırköy Belediye Başkanlığı bağlı otobüsler 22 kilometre uzaklıkta bulunan Bilecik merkeze günde 4 kere gidip gelirken, bu gidiş gelişler sırasında öğrenciler ve 65 yaş üstü vatandaşlardan ücret alınmıyor. Bu uygulama sayesinde beldedeki yüzlerce yaşlı ve öğrenci Bilecik’e 12 ay boyunca ücretsiz gelip gidiyorlar.
Yapılan bu uygulama hakkında bilgi veren Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, bu uygulamanın sadece okulların açık olmadığı ve senenin 365 günü geçerdi olduğunu belirtti. Yaman, “Yaklaşık 4 senedir öğrencilere ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaşım ücretsiz. Öğrenciysen Bakırköy’de para yok yol ücretlerine. 65 yaş üstü yasası çıkmadan biz 1 sene önce başlatmıştık bu uygulamayı. Bu uygulama sayesinden vatandaşlar özgürce Bilecik’e gelip gidiyorlar. Biz beldemizde eğitime çok önem veriyoruz ve bunun için öğrencilerimize tüm olanak ve imkanlarımızı sağlıyoruz” dedi.
“BİLECİK’TE EN UCUZ SUYU İÇİYORUZ”
Yaman, 1,19 kuruş ile Bilecik’te en ucuz suyu vatandaşa kendilerinin sunduğunu anlatarak, “Beldemizde 960 adet abonelerimiz var ve akılı sayaç uygulamasına geçtik. 960 aboneye akılı su sayacı taktık ücretsiz. Akılı sayaçlar bize düzenli ödeme konusunda katkı sağladı. Baştan belki bir yük oldu ama ücretsiz verdiğimiz için 2017 kendini düzlüğe çıkarır ve düzenli ödemeler olur toparlarız. İlk geldiğimiz dönemlerde para olarak sıkıntılarımız vardı ama biz halkımıza hissettirmedik. Ama şu anda Allah’a şükür Sağlık Ocağı binasına biz kendimiz başladık. Devlet ile ilgili bir pürüz çıkmıştı. Biz kendimiz yapsak gelir misiniz dedik ‘ne demek geliriz’ dediler. Biz artık bazı projeleri de belediye imkanları birlikte de yapabiliyoruz.Tabi bu ekip çalışmasının önemli bir yeri var. Belediye meclis üyelerimizin, milletvekillerimiz, il genel meclis üyelerimizin ve başkanı Serkan Yıldırım’ın çok emeği var beldemizde. Kısacası herkesin burada katkısı oluyor” dedi.
BAŞARININ SIRRI NE?
Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, eski bir sendikacı olduğunu anlattı. Bir kere sevmediği işi yapmama gibi bir özelliği olduğunu altını çizen Yaman, sözlerine şöyle devam etti.
“Başarının sırrı sevdiğim işi yapacaksın. Özellikle belirteyim ki Allah eşimden çocuklarımdan sağ olsun. Ben para için Belediye Başkanı olmadım. Sendika işlerinde diğer çalıştığım yerlerde de gelirimiz iyiydi. Gelir için değil de Allah rızası için yapılan işler var, bir de bu dualar çok önemli. Ana, baba duasından öte bir şey tanımam. Biz onların duasını alıyoruz. Vatandaşlarımıza 60 eve sefer tasıyla yemekler götürüyoruz. Bakırköy’de kim nereye yardım yapıyor kimse bilmez. Bir yapılan işi çok sevmek hakikaten hizmeti çok seviyoruz. Belki de ailede böyle yetiştirildik. Küçükken mahallenin bütün alışverişini bana yaptırırlardı. Biz kimseye ‘olmaz yok’ demezdim. Allah annemizden babamızdan razı olsun. Yaptığın işi sevdikten sonra başarı geliyor. Ben belediye olarak sosyal tesis ve havuza gidiyorum oradan birinin el sallaması ‘başkanım sizden Allah razı olsun demesi’ çok farklı bir şey. Yaptığımız işi sevmek başarının en büyük anahtarı. Sağ olsun büyüklerimiz hal hatır soruyor. Belde vatandaşımız yaptıklarımız kıymetini çok iyi biliyor. Bizde çok mutlu oluyoruz”.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Bayırköy Belediyesinden Örnek Davranış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayırköy Belediyesinden Örnek Davranış haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:24
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:58
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı