HATAY HABERLERİ

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

AA / Cem Genco,İsmihan Özgüven
24.02.2016 - 14:33Son Güncelleme :

- Esed güçlerinin Rusya'nın desteğiyle sürdürdüğü saldırılardan kaçan Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar sürüyor

AA / Cem Genco,İsmihan Özgüven

HATAY (AA) - Esed rejiminin Rusya'nın desteğiyle sürdürdüğü saldırılardan kaçan Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar, Hatay Valiliği koordinesinde aralıksız sürüyor.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yardımlar, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılıyor.

Hatay Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bayırbucak Türkmenlerine 22 Şubat tarihinde, 12 bin ekmek, 480 bisküvi ve helva, 900 gıda kolisi ve bin litre su yardımında bulunuldu.

İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İHYADER) de Bayırbucak Türkmen bölgesi ve Yayladağı ilçesindeki Suriyeli ailelere yardım ulaştırdı.

İHYADER Yönetim Kurulu Başkanı Harun Budaklar, 120 aileye gıda, beyaz eşya, tıbbi malzeme, mobilya ve 81 yetime kıyafet, kırtasiye yardımı yaptıklarını kaydetti.

Budaklar, ihtiyaç sahibi 100 aileye de nakdi yardımda bulunulduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Bayırbucak Türkmenlerine yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayırbucak Türkmenlerine yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı