Ege Haberleri

  Bayındır'ın çiçeği Karşıyaka'da açıyor

  Hürriyet Haber
  26.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi, Bayındır ve Ödemiş’teki kooperatiflerden 270 bin adet çiçek satın aldı. Belediyenin kendi üretimleriyle birlikte toplam 300 bin çiçek, Karşıyaka’nın parkları, cadde, sokak ve refüjlerini süsleyecek.

  Kenti güzelleştirmek ve köy kooperatiflerine destek olmak amacıyla, kooperatiflerden çiçek alımı yapan Karşıyaka Belediyesi, bu kış mevsimi için de Bayındır ve Ödemiş’ten satın aldığı 270 bin adet çiçekle kentin her noktasını reng?renk süslemeye başladı. Çuha, godetya, sıklamen, aslanağzı ve menekşeler, ilçe genelinde toplamda 1 milyon 205 bin metrekarelik 315 park, yeşil alan ve refüjlere dikilecek.

  Bayındırın çiçeği Karşıyakada açıyor

  Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kendi imkanları ile ürettiği 30 bin adet menekşeyi de toprakla buluşturmaya başladı. Belediye seralarında üretilen çiçeklerin özel bakım yöntemleriyle korunduğu ve kış boyunca ilçenin dört bir yanını süsleyeceği belirtildi.

  Bayındırın çiçeği Karşıyakada açıyor

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Kooperatiflerden aldığımız çiçeklerle hem köylerimize destek oluyoruz hem de Karşıyakamızı reng?renk çiçeklerle süslüyoruz. Daha temiz daha güzel bir Karşıyaka yaratmak için çiçek alımlarımıza bundan sonra da devam edeceğiz. Kentin güzelleşmesinin, insanları mutlu ettiğine inanıyorum. Yeşil alan oranımızı artırmaya, daha çok alana ağaç dikmeye ve kentimizi yılın her döneminde çiçek gibi yapmaya özen göstereceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı