Gündem Haberleri

  Bayık'tan 'kırsala çekilin' talimatı

  Uğur ERGAN/ ANKARA
  17.04.2016 - 22:09 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık il ve ilçelerdeki dağ kadrosuna telsizden ‘kırsala çekilme’ talimatı verdi. Telsiz konuşmalarında Bayık’ın “Direnişe devam ettiğiniz görüntüsü verin” dediği belirtildi. Bu arada son üç günde örgütten kaçarak teslim olanların sayısı ise 14’e yükseldi.

  TERÖR örgütü elebaşlarından Cemil Bayık ve örgütün diğer üst düzey yöneticilerinin çekilme talimatı telsiz konuşmalarına yansıdı.

  Güvenlik birimlerince kaydedilen telsiz konuşmalarında Bayık’ın, “Direnişe devam ettiğiniz görüntüsü verin. Telsizleri nadir kullanmaya gayret edin. Arkanızda yaralı bırakmayın. Tecrübe kazanmış, güvendiğiniz gençleri yanınızda kırsal götürün. Çekilirken binaları tahrip edin, kazılan tünelleri tuzaklayın” talimatları dikkat çekti. Kandil’den verilen talimatlarda dağ kadrosunun kırsala çekilmesi istenirken, il ve ilçelerin terör örgütünün ‘gençlik teşkilatı YPS’ye bırakılabileceği belirtildi.

  3 GÜNDE 14 TERÖRİST

  Bu arada PKK ile yoğun sıcak çatışmaların yaşandığı Mardin Nusaybin’de iki terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Teröristlerden birinin 58 yaşındaki bir kadın, diğerinin sağlık meslek yüksek okulunu bırakmış genç erkek bir olduğu bildirildi. Örgütün genç olan teröristi ‘sağlıkçı’ olarak kullandığı belirtildi. Nusaybin’in yanı sıra Şırnak’ta da 5 terörist teslim oldu. Geçen cuma günü de Hakkari Yüksekova’da PKK elebaşlarından Cemil Bayık’ın gönderdiği mahalle sorumlusu ile keskin nişancısı dahil toplam 7 kişi teslim olmuştu. Böylece son üç gün içinde örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olanların sayısı 14’e yükseldi.

  TESLİM OLUN ANONSLARI

  Mardin Nusaybin’de 14 Mart’ta başlatılan operasyonlan sürerken, güvenlik güçleri, ilçedeki farklı noktalarda yaptıkları anonslarla teröristlere teslim olmaları yönünde çağrıda bulunuyor. Zırhlı araçlardan, “Bölücü terör örgütünün zulmüne son vermek, can güvenliğini sağlamak ve kamu düzenini tesis için güvenlik güçleri, her türlü gayreti göstermektedir. Bu maksatla operasyonlarımız başlatılmıştır. Terör örgütü mensuplarının teslim olmamaları halinde tamamen etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız kararlılıkla devam ettirilecektir” şeklinde anonslar yapılıyor.      

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı