« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayern Münih’e şike suçlaması

İspanya Savcılığı geçen yıl UEFA Şampiyonu olan Zenit’in, Bayern Münih ile oynadığı yarı final maçında şike yapıldığı suçlamasıyla soruşturma başlattı. İspanya’nın Anayasa Mahkemesi sözcüsü konuyla ilgili sadece soruşturmanın başlatıldığnı açıkladı. Sözcü Bayern Münih’in suçlandığı şike konusu üzerine detaylı bilgi vermekten ise kaçındı.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
Madrid’te yayınlanan ’El Pais’ ve ’ABC’ gazetelerinde yer alan haberde İspanya Savcılığı’nın ülkede bulundukları bir sırada iki Rus mafya şefinin konuşmalarını kayda alarak hemen soruşturma başlattığı kaydedildi. Telefon konuşmalarında yolsuzluk üzerinden haksız kazançlar elde eden bir şebekenin şefi konumundaki multimilyarder Rus’un 50 milyon ödeyip, Bayern Münih karşısında Zenit’in farklı galip gelmesini sağladığı, yalnız ödenen paranın hangi para birimi olduğunun belirlenemediği öne sürüldü.

Bu zengin Rus mafya liderinin olayla ilgili mayıs ayı içinde yakalarak göz altına alındığı ve soruşturma başlatıldığı belirtildi. Bayern o maçta Zenit’e 4-0 yenilerek elenmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz