Bayern Münih 25 milyonu ödeyip Reus'u alacak

Ali VARLI /BERLİN
09.08.2014 - 17:13 | Son Güncelleme:

Dortmund ile hiç konuşmadan 37 Milyon Euro'yu ödeyip Götze'yi alan Bayern Münih, şimdi de 25 milyon Euro ödeyip sarı siyahlı kulüple muhatap olmadan Marco Reus'u almak istiyor.

DORTMUND futbolcularıyla yaptığı anlaşmalara, dilediği kulübe gitmesi için belli bir rakam yazıyor. Alt yapısında yetişen Mario Götze ile yaptığı anlaşmaya, '37 Milyon Euro karşılığında serbest kalır' maddesi koydu. Bayern Münih bu maddeye dayanarak Dortmund Kulübü yöneticileriyle masaya oturmadan 37 Milyon Euro'yu bankaya yatırdı ve genç yıldızı renklerine bağladı. Bayern şimdi aynı yolla Marco Reus'u da almak istiyor.

YÖNTEM AYNI

Pep Guardiola, Dortmund'un orta saha yıldızını ısrarla almak istiyor. Dortmund ise milli futbolcusunu vermek istemiyor. Ancak Reus ile yapılan anlaşmada, yıldız futbolcu için '2015 yılında 25 Milyon Euro ödeyen alır' maddesi Dortmund'un elini kolunu bağlıyor. Dortmund istese de istemese de Reus gitmek istediği taktirde 25 Milyon Euro bonservis karşılığında dilediği kulüple anlaşma imzalayabilir. Bayern Münih yönetimi şimdi Götze'yi almak için uyguladığı yöntemi Reus için de harekete geçirmek istiyor. Dortmund ile hiç masaya oturmadan bankaya 25 Milyon Euro'yu yatırıp yıldız futbolcuyu renklerine bağlama planı yapıyor.

İşte bu plan Dortmund ile Bayern Münih kulübü yöneticilerini karşı karşıya getiriyor. Her gün karşılıklı suçlamalarda bulunan yöneticiler arasında ipler tamamen gerildi.

DORTMUND ÜCRETİ ARTIRACAK

Futbolcusunu Bayern Münih'e kaptırmak istemeyen Dortmund ise yeni strateji geliştiriyor. Futbolcuyu elinde tutmak için ücret artışına gidiyor. 2017 yılında sözleşmesi bitecek olan Reus'un aldığı ücreti yüzde 40 arttırmak istiyor.

Reus, Dortmund'dan yıllık 5 milyon Euro para kazanıyor. Milli futbolcuyu bünyesinde tutmak için Dortmund Reus'un ücretini yıllık 7 Milyon Euro'ya çıkarmak istiyor. Hem de sözleşmesinin bitimine iki yıl kala. Dortmund'un bu hamlesi 25 yaşındaki Reus'un takımda kalmasına yetecek mi bilinmez.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı