Gündem Haberleri

  Baydermir, savcılıkta ifade verdi

  A.A
  10.10.2007 - 12:45 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” ile “devlet büyüklerine hakaret” suçlaması nedeniyle bavcılığa ifade verdi.

  Baydemir, bir süre önce bazı basın ve yayın organlarında yer alan açıklamalarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma izni vermesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında basın savcısına ifade verdi.

  Osman Baydemir'in hakkında dava açılırsa, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” ile “devlet büyüklerine hakaret” suçlarından yargılanacağı bildirildi.

  Baydemir, yaklaşık 1 ay önce gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başbakan en sevdiği ve en güvendiği adayını burada Belediye başkan adayı olarak göstersin. Diyarbakır bir kaledir. Bugüne kadar bir çok kişi düşürmek istedi ama düşmeyecektir” ifadesini kullanmıştı.

  Osman Baydemir, dün de 22 Temmuz seçimleri öncesinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yaptığı konuşma nedeniyle “seçim kanununa muhalefet” suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkta ifade vermişti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı