BAYBURT HABERLERİ

Bayburt'ta kadın sanatçıların eserleri sergilendi

DHA
24 Mart 2017 - 16:54Son Güncelleme : 24 Mart 2017 - 16:55

Bayburt'ta kadın sanatçıların eserleri sergilendi

DHA

BAYBURT(DHA) - Bayburt Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Uluslararası Kadın ve Sanat Etkinliği Resim, Heykel, Fotoğraf ve Seramik Sergisi tarihi Taşhan’da açıldı. Kadın sanatçıların eserleri çok beğenildi.

Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un açılışını birlikte yaptıkları sergide, Türkiye, Azerbaycan ve İran’dan 19 kadın sanatçının eserleri beğeniye sunuldu. Açılışın ardından sergiyi gezen protokol üyeleri, eser sahiplerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Sergide konuşan Belediye Başkanı Mete Memiş, tarihi Taşhan’nın bu tip sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceğini belirterek, bundan sonraki sanatsal etkinliklere daha yoğun katılım beklediklerini ifade etti. Sanatın toplum için önemine değinen Başkan Memiş şunları söyledi:

“Sanat anlayışı ve sanat eserleri toplumdan topluma ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Çünkü sanat özünde öznel bir kavramdır. Toplumların ve bireylerin bakış açıları değiştikçe, içinde yaşadıkları ortam ve hissettikleri farklı olunca, ortaya koydukları sanat eserleri de farklılık göstermektedir. Sanat denince akla güzellik gelir. Çünkü sanat güzel olanı güzel bir şekilde ortaya koymak ister. Güzel sanatların varlığı da buradan ortaya çıkmıştır. Bir açıdan bakıldığında sanat, doğada var olan güzelliği ortaya koymaktır.”

Başkan Memiş, “Sanat sadece bireysel olarak değil, toplumsal olarak da kendini ifade etme aracıdır. Sanattan uzak olan bir toplum kendini geliştiremez. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Bayburt Belediyesi olarak Bayburt’taki sanatsal etkinliklere destek verdik, destek vermeye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı, sanatçılara teşekkür etti.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt'ta kadın sanatçıların eserleri sergilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Mart 2017 tarihinde saat 16 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt'ta kadın sanatçıların eserleri sergilendi haberi güncellenecektir.

  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Temmuz 2017, Perşembe
  • İmsak
   02:51
  • Guneş
   04:59
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı