BAYBURT HABERLERİ

Bayburt'ta çiftçi bilgilendirme toplantıları düzenleniyor

AA / Abdulkadir Nişancı
29.01.2015 - 16:50Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BAYBURT

AA / Abdulkadir Nişancı

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta, çiftçilerin sorunlarını yerinde dinlemek ve yaşanan sorunlara çözüm önerileri sunmak için "Köy köy çiftçi bilgilenderme" toplantıları düzenlendiği bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadır Karabulut, yaptığı yazılı açıklamada, çiftçilerle birlikte olmak, görüş alış verişinde bulunmak ve çiftçilerin yaşadığı sorunları birebir kendilerinden dinleyerek birlikte çözüm üretmek amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını belirtti.

Şube müdürlerinin de katıldığı toplantıların çiftçiler tarafından olumlu karşılandığını dile getiren Karabulut, açıklamasında şunları kaydetti:

"Üretim açısından çiftçilerimizin yoğunluğunun daha az olduğu bir dönem olan kış aylarında çiftçilerimize hayvan sağlığı, zirai mücadele, tarımsal destekler, hibeler ve krediler gibi birçok konuda bilgilendirmeler yapıyoruz. Bakanlığımızın tarım ve hayvancılık alanında ortaya koyduğu yeni çalışmaları, desteklemeleri ve çiftçilerimizin sorunlarını yerinde dinleyerek çözüm üretmeyi amaçlıyoruz. İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve hedeflenen projelerle ilgili yine çiftçilerimizle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak sorulara yerinde cevap verebilmeyi ve böylece müdürlüğümüz ile çiftçilerimiz arasında sıkı bir iletişimin gerçekleşmesini hedefliyoruz."

Karabulut, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce yürütülen ve ilki Gökçedere beldesinde gerçekleştirilen bu çalışmanın gelecek günlerde de diğer köylerimizdeki çiftçilerimizle devam edeceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt'ta çiftçi bilgilendirme toplantıları düzenleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt'ta çiftçi bilgilendirme toplantıları düzenleniyor haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:37
Sayfa Başı