BAYBURT HABERLERİ

Bayburtlu Akademisyenler Bayburtlu Alimi Tanıttı

IHA
09.10.2015 - 13:11Son Güncelleme :

BAYBURTLU AKADEMİSYENLER BAYBURTLU ALİMİ TANITTI

IHA

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi organizasyonuyla düzenlenen "4. Hadisçiler İhtisas Toplantısı ve Ülkemizdeki Hadis Çalışmalarının Evrenselleştirilmesi Çalıştayı” programı kapsamında Ekmelüddin Bâbertî Sempozyumu düzenlendi.
Sempozyumun ilk oturumunda konuşan Bayburtlu akademisyenler, sundukları tebliğlerlerle Bayburtlu alim Ekmelüddin Bâbertî’yi tanıttı.
Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talat Sakallı’nın oturum başkanlığı yaptığı ilk oturumda Bayburtlu akademisyenlerden Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Alemdar, Bâbertî’nin Kimliği ve Kişiliği; Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Bâbertî’nin Fıkıhçılığı; Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kıyasettin Koçoğlu, Bâbertî’nin Kelamcılığı ve Mezheplere Bakışı üzerine tebliğ sundu.
Sempozyumun ikinci oturumunun başkanlığını ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Saklan yönetti. Bu oturumda Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nevzat Aydın, Bâbertî’nin Hadis/Sünnet Anlayışı ve Görüşlerini Hadisle Temellendirmesi; Manisa Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Akkuş, Bâbertî’nin Meşhur Haberi Fıkha Uygulaması; Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammed Beyler ise Bâbertî’nin Hadis Şerhçiliği üzerine bildiri sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburtlu Akademisyenler Bayburtlu Alimi Tanıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburtlu Akademisyenler Bayburtlu Alimi Tanıttı haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ
  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:51
  • Akşam
   17:08
  • Yatsı
   18:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı