BAYBURT HABERLERİ

Bayburt Üniversitesi, Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor

IHA
20.10.2015 - 10:46Son Güncelleme :

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ YENİ KAMPÜS

IHA

Bayburt Üniversitesi, Yeni Kampüs alanındaki inşaatlar hız kesmeden devam ediyor. Tamamlanan ve temeli atılan yeni binalarıyla Yeni Kampüs, öğrencilerin sosyal imkânları ve modern fiziki alt yapısı ile güçlü bir ortamda eğitim görmelerine imkân sağlayacak.
Eğitimde, araştırmada ve hizmette dünyaca tanınmış toplum üniversitelerinden ve enstitülerinden biri olmayı, öğrencilerinin öğrenimi ve kişisel gelişimi için ender fırsatlar sağlamayı, bölge ve ülke insanının hayat kalitesini geliştirme sorumluluğunda birleşmiş bir akademik topluluğun ve öğrenci merkezli araştırmanın adresi olmayı hedefleyen vizyonuyla büyüyen Bayburt Üniversitesi, Bayburt merkeze 4 kilometre uzaklıktaki Yeni Kampüs ile eğitime ve şehre yeni bir soluk kazandıracak.
Yeni Kampüs alanına taşınan Bayburt Meslek Yüksekokulu bu yıl öğrenci alarak hizmet vermeye başladı.
Diğer yandan Türkiye’de birçok üniversiteye örnek teşkil edilecek Merkezi Araştırma Laboratuvarı ise açılış için gün sayıyor.
Lisans ve lisansüstü eğitim verecek olan Eğitim Fakültesinin yapımı tamamlanmakta iken İlahiyat Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin de temeli atıldı.
Hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu’nun yaptırdığı caminin kaba inşaatı da tamamlanmış bulunuyor. İçerisinde yemekhaneler, sinema, buz pateni sahası, bowling salonu gibi sosyal donatıların olacağı yaşam merkezinin de eklenmesiyle Yeni Kampüs renkli bir görünüme kavuşacak.
Her türlü eğitim, araştırma, sosyal, kültürel ve spor alt yapısına sahip olacak Yeni Kampüs’te Fakülteler, Enstitüler, Araştırma Uygulama Merkezleri, kütüphane, yaşam merkezi, laboratuvarlar yer alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt Üniversitesi, Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt Üniversitesi, Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ

BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı