BAYBURT HABERLERİ

Bayburt Üniversitesi Bayburtlu âLimleri Tanıtmaya Devam Ediyor

IHA
06.10.2015 - 10:13Son Güncelleme : 06.10.2015 - 10:14

KİTAP

IHA

Bayburt Üniversitesi Bayburt Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAKÜTAM) Bayburt kültürüne hizmet etmeye devam ediyor. Bayburt Üniversitesi Yayınları’nın 10. BAKÜTAM’ın ise 5. kitabı olan “Bayburtlu Bir Âlim, Ekmelüddin Bâbertî ve Kelâm İlmindeki Yeri” adlı eser ilim dünyamıza kazandırıldı.
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesinde göreve başladıktan bu güne Bayburt’un kültürel ve tarihi dokusuna önem verdiklerini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirterek “ Bayburt’umuzun kadim güzelliklerini bilim dünyasına kazandırmak için kurmuş olduğumuz Bayburt Üniversitesi Bayburt Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz (BAKÜTAM) çalışmalarına devam ediyor. Bu gaye kapsamında merkezimiz aracılığıyla daha önce Ekmelledin Bâbertî’yi Keşif Yolunda (1. Ekmeleddin Bâbertî Sempozyumu), Bayburtlu Ağlar İrşâdî Baba Yusuf ile Zeliha, Bayburtlu Zihni Divanı, Bayburt Nüfus Defterleri -1835-1848) gibi güzide eserleri yayınladık. Bayburt Üniversitesi olarak şehrimizin değerlerini, kültürünü ve tarihini araştırmak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için özverili çalışmalara öncülük etmeye devam edeceğiz. Ekmelledin Bâbertî hakkındaki bu kıymetli eseri hazırlayan Dr. Kadir Recep Muhammed’i ve Bayburt Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanlarını Bayburt Üniversitesi adına kutlar, eserin ilim âlemine ve Bayburt’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Yazar Dr. Kadir Recep Muhammed, eserin bilim hayatına kazandırılmasında her türlü desteği veren Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a ve Bayburt Üniversitesi Bayburt Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne teşekkürlerini ileterek çalışmanın önemli bir boşluğu dolduracağını ve kelâm düşüncesinin anlaşılmasına katkı yapacağını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt Üniversitesi Bayburtlu âLimleri Tanıtmaya Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt Üniversitesi Bayburtlu âLimleri Tanıtmaya Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ
  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı