BAYBURT HABERLERİ

Bayburt Üniversitesi Ankos 2015 Bölge Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

IHA
14 Ekim 2015 - 12:41Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 12:42

ANKOS 2015 BÖLGE TOPLANTISI

IHA

Bayburt Üniversitesi’nin kültürel ve akademik etkinlikleri artarak devam ediyor. 40 Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanları ile ANKOS yöneticilerinin katılacağı 2015 ANKOS Bölge Toplantısı 23-25 Ekim tarihileri arasında Bayburt Üniversitesinde gerçekleştirilecek.
Bölge toplantısının, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun´un katkı ve destekleriyle, Bayburt Üniversitesi ve Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) işbirliği ile düzenlendiğini belirten Bayburt Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hayrettin Dilek, "Toplantının amacı, akademik kütüphanelerde görev yapan yöneticilerin, elektronik kaynaklar konusundaki mesleki bilgi ve tecrübelerini arttırmak, bilgi alış-verişinde bulunmalarını sağlamak, yeni işbirliği ve ortak çalışma alanları oluşturmak, profesyonel iletişim ve işbirliğini arttırmaktır" dedi.
Dilek, "Toplantının bölge üniversiteleriyle işbirliği içinde olmak, karşılaşmış olduğumuz güçlükleri, sıkıntıları hafifletmek amacıyla üniversitelerarası destek oluşturmak, birlikte iş yapmak gibi hedefleri bulunuyor. Ayrıca katılımcılar Üniversitemizi ve Bayburt’umuzu da yakından tanıma fırsatı bulacak. Toplantıda ANKOS’un yapısı, işleyişi, etkinlikleri ile Konsorsiyum Dünyası, Konsorsiyum Pazarlık Süreci, ve Paylaşım Modelleri, Elektronik Kaynakların Seçimi, Değerlendirilmesi ve Kullanım İstatistikleri, Kamu Üniversitelerinde Kütüphane Bütçeleri, Elektronik Kaynakların Ödeme Süreçleri, Türkiye’de Bilimsel Bilgiye Erişimin Bibliyometrik Analiz Yönünden Değerlendirilmesi, hususlarında konu uzmanları tarafından bilgilendirme yapılacak olup, program sonrası Bayburt Üniversitesi Merkez Kütüphanesi ve Kampüs gezisi gerçekleştirilecek.24 Ekim 2015 Cumartesi akşamı Bayburt Öğretmen Evi’nde Bayburt Kültürünü yansıtan sosyal etkinlik gerçekleştirilecek. Sosyal Program çerçevesinde 25 Ekim Pazar günü Bayburt Baksı Müzesi, Aydıntepe Yeraltı Şehri ve Bayburt Kalesi gezilecek" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt Üniversitesi Ankos 2015 Bölge Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt Üniversitesi Ankos 2015 Bölge Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak haberi güncellenecektir.

  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:33
  • Guneş
   05:25
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı