BAYBURT HABERLERİ

Bayburt’ta Orta Öğretim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

IHA
02 Eylül 2015 - 11:22Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 11:23

BAYBURT'TA ORTAÖĞRETİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan başkanlığında Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Ortaöğretim kurumları müdürleri, Halk Eğitim Merkezi ve Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri katıldılar.
Toplantının açılışında genel bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, bir önceki eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmaların yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte artarak devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarıyla birlikte yoğun bir eğitim gündeminin olacağına dikkat çekti. Yapılacak çalışmalardan mümkün olan en yüksek verimin alınması için planlama ve işbirliği içinde çalışmanın olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Doğan, bu yılki çalışmalarda veli-okul işbirliğinin artarak devam etmesinin eğitimin kalitesi ve yaygınlığı açısından gerekli olduğunu belirtti. Bu kapsamda Bakanlığımızın hali hazırdaki uygulamalarının yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğünün yerel ihtiyaçları ve koşullarını göz önünde bulundurarak yerel projeler geliştirdiğini, kurum müdürlerinin bu projelerin takipçisi ve okullar bazında yürütücüsü olmasının azami fayda sağlanması bakımından önemli olduğunu ifade etti.
EĞİTİM KAMPÜSÜ
Konuşmasının devamında Bayburt’ta yapılan eğitim yatırımlarına değinen Doğan, eğitim kampüsü inşaatının hızla devam ettiğini ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazır olacak şekilde iş ve işlemlerin yürütüldüğünü belirterek, eğitim kampüsünün gerek modern eğitim-öğretim ortamları gerekse atölye, pansiyon ve spor salonu gibi imkanlarıyla eğitim camiasına yakışır bir şekilde hizmet vereceğini dile getirdi.
Destekleme kurslarıyla ilgili süreçte Halk Eğitim Merkezimizin mezunlara yönelik çalışmalarının çok önemli olduğuna işaret eden Milli Eğitim Müdürü, bu konuda okul müdürlerinin de mezun öğrencilerine yönelik bilgilendirme ve yönlendirme yaparak sürece katkıda bulunmasının öğrencilerin kurslara ulaşımı açısından faydalı olacağını belirtti.
Toplantının devamında Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri tarafından kurum müdürlerine personel atamaları, derslik ve bina durumları, nakil ve kayıt işlemleri gibi konularda genel bir bilgilendirme yapılarak bir önceki eğitim-öğretim yılında yapılan uygulamalar ve 2015-2016 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş, öneri ve talepleri dinlediler.
Son olarak okul müdürleri okullarıyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak , 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için planladıkları çalışmaları paylaştılar.
2015-2016 eğitim öğretim yılının öğrenciler, veliler, okullar, eğitim camiası ve Bayburt adına hayırlara vesile olması temennisiyle toplantı sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt’ta Orta Öğretim Müdürleri Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt’ta Orta Öğretim Müdürleri Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:38
  • Guneş
   05:28
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı