ÇORUM HABERLERİ

Bayat’ta Bir Rüya Daha Gerçek Oluyor

IHA
29.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

BAYAT BELEDİYE BAŞKANI EKREM ÜNLÜ İLÇE GİRİŞ YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Çorum’un Bayat ilçesinde yıllardır yapımı beklenen ilçe giriş yolunda çalışmalar start aldı.
Bayat Su deposu mevkii ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı bitiminden ilçe merkezine kadar olan giriş yolu, köprü yapım işi, istinat duvarı yapımı ve sıcak asfalt yapım işi ihalesi 5 milyon 768 bin TL bedelle ihale edilmişti. Yol yapımının yer teslimi 28 eylül tarihinde müteahhit firmaya yapılmıştı.
Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, bugüne kadar halka verilen sözleri tek tek yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Halka hizmeti hakka hizmet olarak gördüklerini dile getiren Başkan Ünlü, “Bizim hizmet anlayışımızın temelinde insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi bulunmaktadır. İktidarımız, ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimlerde de daha önce görülmemiş düzeyde ve kalitede hizmetler başlatmış ve sunmuştur. Toplumumuzun her kesimine yönelik hizmetlerimiz çeşitlenerek ve odaklanarak sürecektir. Yol bir medeniyet, bir şehrin aynasıdır, Bayat halkı her şeyin en güzeline ve iyisine layıktır. Bunun için ilçemizde yıllardır yapılamayan ama şu anda yapımına devam eden kunduzlu barajı, tımarlı sulama suyu, bayat çayı ıslahı, afet evleri Yapımı, SGK binası yapımı, Çorum-Çankırı yolu yapımı, Bayat Giriş yolu yapımı şantiyeler olmak üzere yedi adet şantiyede yatırımlar devam etmektedir. Bugüne kadar yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz yatırımlarla ilçemizin imar ve ihyası için çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Bayat giriş yolu yapım işini yakından takip eden ve hiçbir zaman bizi yalnız bırakmayan Milletvekilimiz TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya ve bugüne kadar ilçemizde yapılan yatırımlarda bizlere her zaman destek veren milletvekillerimize, emeği geçen bürokratlarımıza, Ak Parti İl başkanımız ve ilçe başkanımıza teşekkür eder sonsuz şükranlarımızı sunarız. Bayat giriş yolumuz halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Bayat’ta Bir Rüya Daha Gerçek Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayat’ta Bir Rüya Daha Gerçek Oluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı