« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayanlar kayak-kros'ta altın madalya Estonyalı Kristina'nın

20. Kış Olimpiyat Oyunları'nda, bayanlar kayak-kros 10 kilometre klasik yarışmasında altın madalya, Estonyalı Kristina Smigun'un oldu. 70 sporcunun mücadele ettiği yarıştaki tek Türk sporcu Kelime Aydın ise 52'nci sırada yer aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Oyunların 6. gününde, Pragelato Plan parkurunda yapılan bayanlar kayak-kros 10 kilometre klasik yarışmasına, 72 sporcu katıldı. İlk gündeki 15 kilometre takip yarışmasının da galibi olan 29 yaşındaki Kristina Smigun, 27.51.40'lık derecesiyle birinciliği kazanırken, oyunlardaki 2. yarışını da altın madalyayla kapamış oldu. Yarışmada ikinciliği, 28.12.70 ile Norveçli Marit Bjorgen, üçüncülüğü de 28.30.10 ile aynı ülkeden Hilde Pedersen aldı.

70 sporcunun tamamladığı müsabakadaki tek Türk sporcu Kelime Aydın ise 31.47.10'luk derecesiyle 52.liği elde etti. Aydın, Smigun'un kazandığı 15 kilometre takip yarışmasını, 6. kilometrede terk etmişti.

Oyunlarda yarın aynı parkurda başlayacak erkekler kayak-kros 15 kilometre klasik yarışmasında da Türkiye'den Sabahattin Oglago ve Muhammed Kızılarslan yarışacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.