« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bayan sporcu bulamayacağız

Antrenör Yılmaz’a yönelik iddialarla çim hokeyinin zarar gördüğünü belirten federasyon başkanı Akpınar, "Bu tür çirkin iddiaların yaşandığı bir spor dalına hangi aile kız çocuğunu gönderir?" dedi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
ÇİM Hokeyi Federasyonu Başkanı Selahattin Akpınar, bayan sporcuların Milli Takım Antrenörü Savaş Yılmaz hakkındaki ’Kampta tüm oyuncuların önünde giysilerini değiştiriyor, iç çamaşırlarıyla dolarıken odasının kapısını açık tutuyor..." iddialarıyla ilgili olarak, "Bu olayda kim hatalıysa en ağır cezayı alacaktır. Bunda kimsenin şüphesi olmasın. Teftiş Kurulu suçluyu bulacaktır" dedi.

Bu olayda en çok cezayı olimpik ve popüler bir spor olan çim hokeyin göreceğini belirten başkan Akpınar, "Tertemiz olan sporumuzun bu tür olaylarla gündeme gelmesini istemezdik. Burada en çok zararı şüphesiz sporumuz gördü. Buna benzer bir olayı halter yaşadı, bakın bugün bayan sporcu bulamıyorlar. Biz de yarın bayan sporcu bulamayacağız. Bu tür çirkin iddiaların yaşandığı bir spor dalına hangi aile kız çoçuğunu gönderir?" diye konuştu.

Şu anda olayın GSGM Teftiş Kurulu’nda olduğunu ve hukuki boyuta ulaştığını sözlerine ekleyen Akpınar, vali yardımcısı olan kafile başkanı Arslan Özbey’in Bulgaristan’da bu tür bir olayın yaşanmadığını kendisine ilettiğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler