Ege Haberleri

  Bayan şoför tam kusurlu

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONAK'TAN Güzelyalı'ya giderken aşırı hızdan sahilyolu'ndan çıkıp, otomobiliyle üzerlerine uçtuğu İbrahim Ekrem Varan ile eşi Yadigar Varan'ın ölümüne, nişanlı iki gencin de yaralanmasına neden olan tıbbi ilaç firması temsilcisi Hülya Karamanlar 8'de 8 kusurlu bulundu.

  5. ASLİYE Ceza'daki duruşmada, ölen çiftin oğulları Sedat ve Ahmet Varan hazır bulundu. Hülya Kahramanlar ifadesinde ‘‘Olay günü Antalya'dan İzmir'e geldim. Konak'ta yemek yedim, evime gitmek için yola çıktım. 300 metre sonra viraja girince panikleyip frene bastığımda araba kayıp takla attı. Sonra bu korkunç olay oldu. Ancak çok hızlı gitmiyordum. Zaten bu kadar kısa mesafede hızlanmam mümkün değil’’ dedi.

  ÖLEN çiftin oğullarından Sedat ve Ahmet Varan, olay yerinin Konak'tan 300 metre değil 1.5 kilometre uzakta olduğunu ve hızlanmak için yeterli mesafe bulunduğunu belirtti. Ahmet Varan, ‘‘Sanığın cezaya çarptırılmasını istiyoruz. Kaza aşırı hız ve sanığın şımarıklığından kaynaklanmış. Sürekli uzun yola çıktığı için hız yapmaya alışmış’’ diye konuştu.

  KARAYOLLARINDAN emekli bilirkişi Kemal Sayım Sarıbülbül, hazırladığı raporunu mahkemeye sundu. Bilirkişi, sanığın, trafik görüş ve aracın teknik özelliğine uygun olan hızın üzerinde seyrettiği, hız kurallarına uymadığı, araç ve yol kusuru bulunmadığı, sürücünün dikatsiz ve tedbirsiz hareket ettiğini belirtip 8 / 8 kusurlu olduğunu belirtti.

  SANIĞIN tahliye talebi kabul etmezken, dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Trafik İhtisas Dairesi'ne gönderilmesine karar verilip duruşma erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı