Basketbol Bayan Kartallar Macar takımını yendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayan Kartallar Macar takımını yendi

YEREL HABERLER BAYAN KARTALLAR MACAR TAKIMINI YENDİ

Bayanlar Euroleague'de Beşiktaş Cola Turka, Macaristan'ın Mizo Pecz 2010 takımını normal süresi 74-74 biten karşılaşmada 84-82 yendi.

Karşılaşmaya Beşiktaş Cola Turka Harper'ın elinden bulduğu sayı ile başlarken konuk ekip Coelho ile yanıt vermekte gecikmedi. Her iki takımın karşılıklı bulduğu sayılarla geçilen ilk dakikaların ardından temsilcimiz Dabovic ve Harper'ın sayılarıyla ilk periyodun son 3 dakikasına 11-8 önde giren taraf oldu.

Queenan ve Coelho ile bu dakikadan sonra sayılar bulmaya başlayan Mizo Pecz 2010 takımı periyodun son dakikası inde eşitliği yakalarken öne de geçti ve ilk yarıyı 13-17 önde tamamladı. Queenan'ın üç sayılık basketiyle ikinci periyoda giren konuk ekip periyodun hemen başında skoru 13-20'ye taşıdı. Zanze'nin pota altından bulduğu sayı ile skoru 15-20'ye taşıyan siyah beyazlılar savunmasını sertleştirse de rakip takım dış atışlardan sayılar bulmaya devam etti. Yabancı oyuncuları ile hem pota altından hem de dışardan sayılar bulan temsilcimiz skoru 21-23'e getirerek farkı 2 sayıya indirdi ve Hombuckle'nin sayısı ile de eşitliği yakaladı.

Skorda eşitliği yakalayan Beşiktaş Cola Turka bu dakikadan sonra sahada ki kontrolü eline geçirirken üst üste bulduğu sayılarla da ilk yarının bitimine 4 dakika kala 27-23 öne geçti. Bu dakikadan sonra her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken konuk ekip özellikle dış atışlardan bulduğu sayılarla farkı yeniden azalttı ve son 3 dakikaya Beşikta Cola Turka'nın 32-29'luk üstünlüğü ile girildi. Rakibinin etkili savunmasını hızlı oyunu ile bozan siyah beyazlılar Müjde Yüksel'in sayılarıyla 36-29 öne geçti. Queenan'ın üç sayılık basketiyle konuk ekip skoru 36-32'ye getirirken ilk yarının son dakikasına da bu skorla girildi. Müjde Yüksel ve Harper ile sayılar bulan Beşiktaş Cola Turka 39-32 öne geçerken karşılaşmanın ilk yarısı da bu skorla sona erdi.

Maçın ikinci yarısına üst üste bulduğu sayılarla başlayan konuk ekip, farkı 1 sayıya indirerek skoru 39-38 yaptı. Coelho'nun etkili oyunu ile sayılar bulmaya devam eden Macar temsilcisi 41-43 öne geçti. Bu dakikadan sonra üçüncü periyodun başında yakaladığı üstünlüğü sürdüren Mizo Pecz maçın üçüncü çeyreğin son 4 dakikasına 44-48 önde girdi. Queenan'ın etkili oyunu ile sayılar bulyama devam eden konuk ekip çeyreğin son üç dakikasına girilirken farkı 6 sayıya kadar çıkardı (44-50) Rakibinin periyoda hızlı başlamasıyla kontrolünü yitiren Beşiktaş Cola Turka serbest atışlardan bulduğu sayılarla farkı 3 sayıya indirse de son 20 saniyeye girilirken Coelho ile yeniden sayı bulan konuk ekip final çeyreğine 50-52 önde girdi.

Final periyodunun hemen başında Harper'ın basketiyle eşitliği yakalayan Beşiktaş Cola Turka Dobovic ile de 54-52 öne geçti. Hızlı oyunu ile rakip potada üst üste sayılar bulan temsilcimiz skoru 59-53' e taşıdı. Final periyodunun ilk üç dakikasında gösterdiği performans ile rakip potada sayılar bulan Beşiktaş Cola Turka, farkı da attırdı (61-53) Siyah beyazlıların etkili oyunu karşısında zorlanan Macaristan temsilcisi özellikle dış atışlardan bulduğu sayılarla farkı azaltmasını bildi ve skoru 65-61'e getirdi.

Karşılaşmanın son 4 dakikasına bu skorla girilirken her iki takım da karşılıklı sayılar kaydetmeye devam etti. Temsilcimiz karşısında yüksek bir şut yüzdesi ile mücadele eden konuk ekip Coelho'nun elinden bulduğu üç sayılık basket ile skoru yeniden eşitledi (69-69) Beşiktaş Cola Turka'nın yaptığı top kayıplarını da iyi değerlendiren Macar temsilcisi bitime 2 dakika kala yeniden öne geçmeyi de başardı (71-72) Her iki takım da maçın son saniyelerine karşılıklı sayılar bularak girerken siyah beyazlılar 17 saniye kala bulduğu sayı ile skoru 74-74'e getirdi. Kalan saniyelerde iki takım da eşitliği bozamazken karşılaşma uzatma periyoduna gitti.

Uzatma periyoduna Macar temsilcisi sayı ile başladı. Her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken uzatma periyodunun ilk 1.30 dakikalık bölümü konuk ekibin 76-78'lik üstünlüğü ile geçildi. Doron ile rakip potada sayılar üreten temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka rakibi karşısında 82-80 öne geçti. Maçın son dakikasına girilirken skor avantajını eline geçiren temsilcimiz Beşiktaş Cola Turka, bu avantajını maç sonuna kadar sürdürerek karşılaşmadan 84-82 galip ayrıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle