Bay Vitali’yi güldüren dedikodu

Hürriyet Haber
02.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Tekstil ve hazır giyim sektöründeki değişik söylentiler, bu kez Vakko'ya sıçradı. Vakko'nun hisselerinin bir bölümünün Sabancı Grubu'na satılacağı söylentilerini sorduğumuz Vitali Hakko, ‘‘Sabancı adıyla anılmaktan gurur duyarız. Ama, Allah korusun. Bu söylentilere gülüp geçiyorum’’ dedi.

İç piyasada zor günler geçiren hazır giyim sektörü, Vakko'nun hisselerinin bir bölümünün Sabancı Grubu'na satılacağı dedikodusuyla hareketlendi. Vakko'nun kurucusu ve sahibi Vitali Hakko, bu söylentileri yalanlayarak, ‘‘Ben memnun oluyorum, böyle söylentiler çıkınca reklamımız oluyor. Sabancı gibi bir isimle firmamızın adının anılması bizim için gururdur. Ancak, bundan öte ben bu dedikodulara gülüyorum’’ diye konuştu.

Sektörün duayeni Vitali Hakko bu söylentileri gülerek yalanlarken, ‘‘Vakko'da neler oluyor?’’ dedirten bazı gelişmeler de yaşanıyor. Bir bölümü iki yıl kadar geriye gitmekle birlikte Vakko'nun İstanbul'daki bazı mağazalarını kapatması, bu gelişmelerin ilk işareti oldu. Son günlerde dedikoduları artıran gelişmelerin başında da Vakko Pazarlama Koordinatörü Duru Güneri'nin ayrılması yer aldı.

Uzun süredir Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) yönetiminde de görev alan Duru Güneri'nin yönetim konusundaki farklı fikirleriden dolayı Vakko'dan ayrıldığı konuşuluyor. Duru Güneri, konuyla ilgili soruları yanıtlarken, ‘‘Ben görevdeyken Vakko hisselerinin Sabancı Grubu'na satılması diye birşey yoktu. Böyle bir konuda bilgim yok. Şimdilik evimde dinlenmeyi tercih ediyorum’’ demekle yetindi.

Vitali Hakko'nun ‘‘Piyasada hisselerinizin yüzde 30-35'lik bir bölümünün Sabancı Holding'e satıldığı konuşuluyor. Hatta şirketinizin adı da VakkoSA olacakmış?’’ şeklindeki sorumuza ilk tepkisi gülmek oldu.

Hakko, ardından ‘‘Nerde... Sabancı gibi zengin bir gruba sürtünmek bile önemli’’ dedi, ama arkasından asıl söyleyeceklerini ekledi: ‘‘Aman kardeşim Allah korusun... Tabii Sabancı gibi bir grupla adımızın anılması bize gurur verir. Ama, hisselerimizi satacak duruma gelmek mi, Allah korusun... 30 gün önce de benim kulağıma böyle şeyler geldi. Ne yapalım. Ben de dedikodulara gülüp geçiyorum.’’Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı