Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bay Facebook’u bile hacklediler

  Hürriyet Haber
  26 Ocak 2011 - 21:29Son Güncelleme : 26 Ocak 2011 - 21:44

  Özel bilgileri çok güvenli bir şekilde koruduğunu iddia eden Facebook'un kurucusu Zuckerberg’in resmi fan sayfasının hacklendiği iddia edildi.

  Facebook bugün sabah erken saatlerde yaşanan skandal boyutunda bir olayla çalkalanıyor.Facebook’un sahibi ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sitedeki fan sayfasında tuhaf bir mesajla karşılaşanlar şaşkınlık yaşadı. Zuckerberg tarafından gönderilmiş gibi görünen mesajda sitenin bankalar yerine, adına uygun şekilde, kullanıcılardan yatırım kabul etmesi önerildi.

  FİLMİ HATIRLATAN MESAJ

  The Social Network filminde yer alan bir cümleden esinlenerek Mark Zuckerberg’in girişi gibi gösterilerek eklenen mesajda şöyle denildi: “Hack başlasın! Facebook’un paraya ihtiyacı varsa bankalara gitmek yerine neden sosyal bir bakışla Facebook kullanıcılarının siteye yatırım yapması düşünülmüyor? Facebook, Nobel ödüllü Muhammed Yunus’un bahsettiği şekilde bir ‘sosyal iş girişimi’ne dönüştürmek mümkün değil mi? Ne düşünüyorsunuz?”

  RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

  Mesaja 'Facebook Hacker Cup' yani isimli bir resim de eklendi. Fan sayfası hemen kapatılarak mesaj silinse bir internet sitesi tarafından çoktan fotoğraflanmıştı. Mesaj, silininceye kadar 1800 ‘beğeni’ ve 500’den fazla yorum aldı. Henüz firmadan bir açıklama yapılmasa da, mesajın Zuckerberg’in kendisi tarafından girilmiş olması ihtimali düşük görülüyor.

  Facebook her fırsatta üyelerine kişisel bilgilerinin en iyi şekilde korunduğu mesajını veriyor, buna rağmen eleştirilmekten kurtulamıyordu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı