« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bay ayakkabı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Üstün futbol yeteneği ile bu lakaba layık görülen Güney Afrikalı futbolcu, Karabükspor maçında iyi oynadığını belirtirken, ‘‘Ancak gerçek Moshoeu'yi biraz daha dinlendikten sonra göreceksiniz’’ dedi.

Formasına kavuştu

Ona ülkesinde ‘‘Mr.Shoe’’ diyorlar... Türkçesi, ‘‘ayakkabı’’... Gerçekten de lakabının tüm özelliklerine fazlasıyla sahip... Güney Afrikalı John Moshoeu'dan bahsediyoruz... Türkiye'de 5 yıldır top koşturan siyahi futbolcu, bir aylık aradan sonra Fenerbahçeli taraftarlarla buluştu.

En büyük üzüntü

Gençlerbirliği ve Kocaelispor'da başarılı bir futbol dönemi yaşadıktan sonra şampiyonluk kovalayan Fenerbahçe'ye transfer olan Moshoeu, işinin çok zor olduğunu ama kendisine güvenenleri kesinlikle mahçup etmeyeceğini söylüyor. Moshoeu'nun en büyük üzüntüsü ise Kayserispor yenilgisi.

F.Bahçe'yi izledi

Fenerbahçe'nin 18 haftalık liderliğini bıraktığı maçın sonucunu büyük bir şaşkınlık ve üzüntü içinde öğrenen Moshoeu, ‘‘O an kahroldum. Çünkü Afrika Kupası'nda milli takımım için ter dökmeme rağmen Fenerbahçe'nin maçlarını büyük bir heyecanla takip ediyordum’’ dedi.

Muhteşem taraftar

Fenerbahçe taraftarının muhteşemliğini her fırsatta dile getiren Moshoeu duygularını şöyle aktarıyor: ‘‘Karabükspor maçında iyi oynadığımı sanıyorum. Ama gerçek Moshoeu henüz ortaya çıkmadı. Yorgunluğumu attıktan sonra takıma yararlı olacağım. Yeniden zirveye çıkacağız.’’

Kesinlikle ayrılmam

Fenerbahçe ile sezon sonuna kadar şartlı sözleşmesi bulunan Güney Afrikalı yıldız, sarı lacivertli takımdan ayrılmayı kesinlikle düşünmediğini ve hedefinin Fenerbahçe ile lig şampiyonu olup, Devler Ligi'nde mücadele etmek olduğunu vurguladı.

Devre arası kampında Okocha ile yan yana oynamasının eleştirilmesini yanlış bulan Fenerbahçeli Moshoeu, ‘‘İlk kez yan yana oynadığımız Okocha ile Karabük maçında mükemmel anlaştık. Biz ikimiz topu iyi kullanıyoruz. Bundan böyle her maçımızda şov yapacağız’’ mesajını verdi. Kalan maçlarının hepsini kazanacaklarını iddia eden Moshoeu, şampiyonluk yarışında G.Saray'dan çok Trabzonspor'un zorlu rakip olacağını belirterek, ‘‘Hedefe biz ulaşacağız.’’

Gözü zirvede

Kocaelispor'dan Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra, ülkesinin Afrika Kupası maçları nedeniyle yaklaşık 20 gün sarı lacivertli takımdan uzak kalan Moshoeu, Karabükspor maçıyla formasını yeniden giydi. Yorgunluğunu üzerinden attıktan sonra çok daha iyi olacağını belirten G.Afrikalı futbolcu, ‘‘Hem ben hem takımım yeniden zirveye çıkacağız’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler