Gündem Haberleri

  Bavul cinayetinden mafya çıktı

  Mesut IŞIK- Orhan UZUN / DHA
  27.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kocaeli’nde ormanlık alanda bavula konulup gömülü halde bulunan iki cesedin kimlikleri belirlendi.

  Cengiz Nurçin ile Nizam Polat’ın ölümünün mafya hesaplaşmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

  KOCAELİ’nin Gebze ve Dilovası ilçeleri arasında Eski İstanbul Yolu kenarında ormanlık alanda parçalanarak bavula konulup toprağa gömülen cesetleri bulunan iki kişinin kimlikleri saptandı. Cesetleri bulunanların İstanbul’da polisin uzun süredir aradığı ve birçok suça karışan 35 yaşındaki Cengiz Nurçin ile 25 yaşındaki Nizam Polat olduğu belirlendi.

  Yan yana toprağa gömülen iki ceset önceki gün Gebze Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan incelemelerde her ikisinin tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Bavullara sığması için cesetlerin baş ve ayaklarının kesildiği anlaşıldı.

  Haraç kavgası

  Yapılan tespitlerde öldürülenlerden Cengiz Nurçin’in üç ay kadar önce Maltepe’de öldürülen Nesim Özbey cinayetinin azmettiricisi olarak arandığı, Nizam Polat’ın da üç yıl önce Pendik’te haraç anlaşmazlığı sırasında çıkan çatışmada dört yaşındaki Şevval Tandoğan’ın ölümüne neden olmak suçundan arandığı, ayrıca her ikisinin de birçok sabıkası, devam eden davaları ve arama kayıtları bulunduğu belirlendi. Çifte cinayetle ilgili olarak 12 kişi gözaltında.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı