BALIKESİR HABERLERİ

BAÜN'de "İstihdam ve Kariyer Günleri"

AA / Devrim Derin
29.02.2016 - 14:41Son Güncelleme :
AA / Devrim Derin

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunda (BTİOYO) "İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

BTİOYO Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, okuldaki etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl düzenledikleri organizasyonla turizm sektörü temsilcileri ve öğrencileri bir araya getirdiklerini söyledi.

Okulda öğrenim gören 1009 öğrenciden yaklaşık 900'ünü etkinlikle sayesinde sektör temsilcileriyle buluşturduklarına değinen Avcıkurt, "Öğrencilerimize, gerek yaz aylarında staj, gerekse okul bittikten sonra sürekli çalışmak için iş imkanları sağlamış oluyoruz. Tabi sadece okulumuz öğrencileri değil, diğer fakülte ve yüksekokullardan gelen öğrenciler de burada iş görüşmelerine katılıyor" dedi.

Avcıkurt, bu şekilde öğrencilere fırsat eşitliği sağladıklarını belirterek, "Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizin başka şehirlere giderek iş arama sorununu ortadan kaldırıyoruz. Hem zaman hem de maddi kayıp yaşanmıyor. Öğrenciler derse giriyor, yaz aylarında çalışacakları yerleri belirliyor. Bu yıl 80 firma temsilcisi günlerimize katıldı" diye konuştu.

Etkinliğin açılışına Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden BAÜN'de "İstihdam ve Kariyer Günleri" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BAÜN'de "İstihdam ve Kariyer Günleri" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı