« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bauermann: Üçüncü olduğumuz için mutluyuz

Efes Pilsen World Cup 8 Basketbol Turnuvası'nı üçüncü sırada tamamlayan Almanya'nın antrenörü Dirk Bauermann, turnuvayı üçüncü bitirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Dirk Bauermann, Letonya'yı 89-72 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, Efes Pilsen World Cup 8'in Avrupa Şampiyonası öncesinde düzenlenen en iyi turnuvalardan birisi olduğunu kaydetti.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun kendilerini burada en iyi şekilde konuk ettiğini belirten Bauermann, “Turnuva bizim için güzel geçti. Genç oyuncularımız tecrübe kazandı. Turnuvayı üçüncü sırada tamamladığımız için mutluyuz. Avrupa Şampiyonası çok zor bir organizasyon ama 2010'da Türkiye'de olmayı gerçekten çok isterim” dedi.

LETONYA CEPHESİ

Letonya Milli Takımı Antrenörü Kestutis Kemzura da karşılaşmaya iyi başladıklarını, ancak daha sonra basit hatalar yaptıklarını belirtti.

Hatalar nedeniyle Almanya'ya kolay şut imkanı sağladıklarını ifade eden Kemzura, “Savunmada ve hücumda yaptığımız basit hatalardan dolayı maçı kaybettik. Rakibimiz özellikle üçüncü çeyrekten itibaren oyunu sertleştirdi ve agresif oynadı. Almanya gibi oyunu sertleştiren takımlara karşı çözüm bulmak zorundayız. Umarım Polonya'da hakemler sertliğe karşı dikkatli olurlar” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler