İSTANBUL HABERLERİ

BEYOĞLU HABERLERİ

BAU ve İDA'dan iletişim sektörü için büyük hamle

DHA
02 Haziran 2017 - 11:36Son Güncelleme : 02 Haziran 2017 - 11:36

BAU ve İDA'dan iletişim sektörü için büyük hamle

DHA

İSTANBUL, (DHA)- BAHÇEŞEHİR Üniversitesi (BAU) İletişim Fakültesi ve İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), sektör - üniversite işbirliklerine bir yenisini ekleyerek stratejik ortaklık için ilk adımı attı.

İşbirliğinin imza töreni BAU Galata Yerleşkesinde yapılan bir toplantıyla gerçekleşti. BAU İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher ve İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah tarafından atılan imzaların ardından projenin detaylarına ait bilgiler paylaşıldı.İşbirliği kapsamında, BAU İletişim Fakültesi tarafından yürütülen Ortak Eğitim Modeli’ne İDA üyesi kurumların da dahil olması, KOBİ’lere yönelik iletişim eğitimi projelerinin gerçekleştirilmesi, halkla ilişkilerde ölçümleme standardı getirilmesine yönelik çalışma gruplarının oluşturulması ve üniversitelerin halkla ilişkiler eğitimindeki güncel yaklaşımlara dair çalıştayların hayata geçirilmesi gibi konular ele alınacak.

Projenin işleyişine dair bilgi veren Prof. Dr. Hasan Kemal Suher şunları söyledi:

"Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak son yıllarda geliştirdiğimiz Ortak Eğitim Modeli ile öğrencilerimizin okul yıllarında sektörün profesyonelleri gibi çalışmasına olanak sağladık. Bu projemize  dernekteyer alan öncü firmaları da dahil ederek her geçen gün daha büyük bir aile  olmayı hedefliyoruz. İşbirliğinde kazan-kazan durumu var. Bu anlaşma başladıktan sonra firma bize, öğrenci istediği departmanları yollayacak. Biz de bu bilgileri dönem başında, duyuru şeklinde web sitemiz üzerinden öğrencilere bildireceğiz. Öğrenciler staj yapmak istedikleri yer için tercihlerini yapacak. Ardından firmadan çağırdığımız yetkililer öğrencilerle mülakatlar yaparak, onların belirlene departmanlar için uygun olup olmadığına bakacaklar. Öğrencinin staja uygunluk kararı geldikten sonra bir oryantasyon süreci başlayacak. Ağırlıklı olarak üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinden seçilecek bu kişiler 3 ay boyunca haftada 3 gün firmada çalışacak, 2 gün okula devam edecek. Bu 3 aylık süreç, 2 ders ve zorunlu staja denk sayılacak. Derslerden alınacak not ise öğrencinin çalıştığı yerde bağlı bulunduğu direktör tarafından belirlenecek. Direktörler, yapılan projelere göre ve bizim yönlendirmelerimiz doğrultusunda notları verecek."

İşbirliğinin öğrencilere sağlayacağı yararlara da değinen Prof. Dr. Suher, "İletişim alanında sektörle iş birlikleri ve öğrencilerin seçimleri çok önemli. Öğrencilerin erken zamanda stajlarını yaparak sektörle bağlantıya geçmeleri ve ona göre kariyerlerini planlamaları bizim için çok değerli. Bunu iyi yapmaları lazım ama iletişim fakültelerinin de buna alt yapı hazırlaması gerekiyor" diye konuştu.

"SEKTÖRÜN GERÇEKLERİ İLE AKADEMİ BİRBİRİNE BAĞLANACAK"

Konuyla ilgili İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah ise, "Hem dernek üyelerinin istihdam edecekleri kaliteli insanlara ihtiyacı var hem de üniversite öğrencilerinin sektörün gerçekleri ile akademiyi birbirine bağlayacakları bir alan lazım. Bu anlamda işbirliğimizin çok yararlı olacağına inanıyorum" ifadelerinde bulundu. Proje dahilinde BAU ile sektörün önemli bir sorunu olan ölçümleme konusunda da bir çalışma yapacaklarını belirten Gümrah, "PR sektöründeki ölçümleme problemini umarım bu platformda çözeceğiz" dedi. 

İşbirliği kapsamındaki staj alımları ve planlanan projeler önümüzdeki akademik yılda uygulamaya geçecek.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Beyoğlu haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Beyoğlu haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde BAU ve İDA'dan iletişim sektörü için büyük hamle haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  İSTANBUL NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Cihan Eczanesi

   Beyoğlu
  • Itır Eczanesi

   Beyoğlu
  • Sedef Eczanesi

   Beyoğlu
  Sayfa Başı