Ege Haberleri

EGE

  Batur, DYP’den gidici

  Hürriyet Haber
  27.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.05.2000 - 00:01

  NARLIDERE Belediye Başkanı Abdül Batur, DYP'den kopma noktasına geldi. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura'nin ekibinde İZBETON Genel Müdürü olarak 5 yıl çalıştıktan sonra aday olduğu Narlıdere'de değişik parti tabanlarından aldığı destekle DYP'ye seçim kazandıran Batur'un hafta başında istifa etmesi bekleniyor.

  Seçimlerde büyük bir hezimete uğrayan DYP'nin sembolü haline gelen Batur'un göreve başladığı günden beri ilçe örgütüyle yaşadığı sorunların ardı arkası kesilmedi. İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi olan Hasan Uçak ile meclis üyesi Ataman Çetinkılıç'ın son dönemlerdiki talepleri ile bunalan, dahası ters düşen Batur'un istifa ettiği haberi dün kulislere bomba gibi düştü. Batur, istifa ettiği yolundaki bilginin DYP'deki bazı kesimlerce kasıtlı olarak basın kuruluşlarına iletildiğine inandığını belirterek, ‘‘Henüz istifa etmedim. Ancak düşünüyorum’’ dedi.

  İşçi alımları

  CHP tabanından da destek görerek seçim kazanan Abdül Batur'un belediyeye işçi alımlarının DYP ilçe örgütü aracılığıyla yapılması talebini reddetmesi, önümüzdeki dönemde komisyon seçimlerinde belediyede çoğunluğu elinde tutan CHP'li meclis üyeleri ile ittifakı gündeme getirmesi anlaşmazlığa neden oldu. Narlıdere'de bir kez DSP'den, bir kez de DYP'den aday olup kaybeden, son seçimde kazanan Batur'un istifa sonrasında bağımsız kalacağı da yakın çevresince dile getirildi.

  Hesaplaşma

  ÖTE yandan, Batur'un istifa haberlerinin DYP Milletvekili Yıldırım Ulupınar'a yakın isimlerce dillendirildiği iddia edildi. İl Başkanı Göksel, Batur'u arayarak istifasını önlemeye çalıştı. Bu arada, Ulupınar'ın Batur'un istifasını il yönetimi yapılanmasında rakiplerine karşı kullanmak istediği ve bu nedenle gündeme getirttiği iddia edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı