"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Batuhan'ın mesajı

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sezon öncesi yeni transferler ile diğer oyuncuları kaynaştırmak, onları omuz omuza mücadele ettirmek, savaştırmak ve takıma kazandırmak için hepsine fırsat tanıyıp, değerlendiriyor. Görev verdiği oyuncuların hepsi de mevkilerinin en iyileri.

Fakat futbol ne zaman ne olacağı belli olmayan, ne poker oyunu ne de herhangi bir kumar. Gücünüz, tekniğiniz, zekanız ve starınız varsa yeşil zeminde kazanırsınız. Beşiktaş yarışmacı takım olduğu için Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda zirveye oynayacak.

Ertuğrul Sağlam göreve geldiği günden bu yana birlik beraberlik ve arkadaşlığı ön planda tuttuklarını belirtiyor. Parasını kuruşu kuruşuna alan futbolcu zaten birlik ve beraberliği en üst düzeyde tutar, hatta fazlasını bile verir.

Beşiktaş söylemlerle değil sahadaki skorları ile konuşmalı. Resmi maçlarda sahaya çıktığınız zaman kazanma olasılığınız olduğundan elinizdeki en iyi oyuncuları ortaya çıkarmak zorundasınız. Yapılacak taktikler çok önemli. Futbolda şansa güvenildiğinde bir gün şansın da kaybolacağı bilinmeli.

Sağlam, geçen yıl Süper Lig’de hedefi olmayan Kayserispor’da bunu gerçekleştirdi. Başarılı mı, değil mi kamuoyu yanıtlasın. Büyük takımlar büyük düşünür. Büyük oyuncuları olur. Bugün büyük takımların büyük oyuncularının formalarının, onların kaşının ve saçının güzelliğinden değil, futbol tekniğinden satıldığı unutulmasın.

Beşiktaş’ta 90 dakika akıllarda kalan kaleci Hakan’ın kurtarışları ve ilk yarıda Delgado, ikinci yarıda da Aydın Karabulut’un şovunun yanısıra Serdar Kurtuluş ve Gökhan Güleç’in inanılmaz hırsıydı. Onlarca para verilen oyuncular sahada gezinirken Beşiktaş alt yapısından yetişen ve para değil formayı düşünen Batuhan, final golünü atarken önemli mesajlar verdi: "Beşiktaş değerleri ve alt yapıdan yetiştirdikleri ile zirveye çıkar".

Teknik direktörün, Batuhan’ın golünden sonra alt yapıya daha Sağlam bakacağını umuyorum. Aksi taktirde hüsran kaçınılmaz.
X