« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batuhan'dan müjdeli haber

Galatasaray ile Eskişehirspor arasında 6 Şubat 2011 tarihinde oynanan Spor Toto Süper Lig mücadelesinde atılan cam şişeyle yaralanan küçük Galatasaray taraftarı Batuhan Sağır, Kozyatağı Acıbaden Hastanesi'nde ikinci ameliyatını oldu.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Batuhan Sağır'ın geçirdiği ameliyat sonrasında sağlık durumuna ilişkin bilgi vermek amacıyla hastanede basın toplantısı düzenleyen Başhekim Dr. Demet Dinç, Batuhan'ın Çocuk Beyin Cerrahisi ekibi tarafından ameliyat edildiğini söyledi.

Ameliyatın son derece sorunsuz geçtiğini belirten Başhekim Dr. Dinç, " Batuhan Sağır'ın sağlık durumu gayet iyi. Dört gün süren bir hastane yatışı olacak. Ekipten öğrendiğim bilgiye göre, derlenme odasına geçtiği andan itibaren normal hayatına devam edebileceği söylendi. Bu da demektir ki, geçirdiği ameliyat sonrası iyileşme süreci çok kolay geçecek ve Batuhan normal hayatına en kısa zamanda dönecek. Ameliyat sonrası çok önemli bir komplikasyon, çok önemli bir aksaklık beklemiyoruz. Her şey istediğimiz gibi geçti" diye konuştu.

Batuhan'ın başına aldığı darbe sonucunda kafa tasının bir bölümünün olmadığını kaydeden Dinç, yapılan ameliyatla kafatasının diğer bölümünden alınan parça ile boşluğun doldurulduğunu ve eklenen kemik parçasının yaşının küçük olması nedeniyle Batuhan ile birlikte büyüyeceğini sözlerine ekledi.

Batuhan'ın annesi Gülay Sağır ise "Bana Anneler Günü hediyesi oldu. Oğlumun bu aşamasında Galatasaray camiasının çok büyük destekleri oldu. Birlik ve beraberlik içindeyiz. Ailem oldular, kol kanat gerdiler. Çok teşekkür ediyorum" dedi.

Galatasaray camiasını temsilen konuşan Cemal Özturan da Galatasaraylıların kişisel imkanlarını Batuhan için seferber ettiğini vurgulayarak, "Batuhan artık temiz tribünlerin sembolü haline gelmiştir. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler