« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batuhan yuvaya döndü

Beşiktaş'ın altyapısından yetişen 2007-2010 yıllarında Beşiktaş forması giyen Batuhan Karadeniz yuvaya döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, Eskişehirspor'dan Batuhan Karadeniz'i 1 yıllığına kiraladı.,

BATUHAN KARADENİZ / FOTO GALERİ

Batuhan Karadeniz, 2009-2010 sezonunda Mustafa Denizli'nin takımda kendisi istemediğini öğrenince, "Ben nasıl olsa Beşiktaş'a geri döneceğim ama ben geldiğimde sen burada olmayacaksın" demişti.

Beşiktaş altyapısında yetişerek A takıma kadar yükselen Batuhan Karadeniz, son iki sezondur Eskişehirspor formasını giyiyordu. Eskişehirspor ile 2 yıl daha kontratı bulunan Batuhan Karadeniz, teknik direktör Ersun Yanal ile sorun yaşadığı için takımdan gönderilmesine karar verilmişti.

BATUHAN'A YILLIK 900.000 TL GARANTİ PARA

Eskişehirspor Kulubü futbolcusu Batuhan Karadenizli'yi 2012-2013 sezonu için kiralanması konusunda oyuncu ve kulubü ile anlaşma sağlanmış olup; anlaşmaya karşılığında Eskişehirspor Kulubüne 250.000.Euro kiralama bedeli ödenecektir. Sezon bitiminde Şirketimiz Futbolcuyu 3.000.000. Euro Satış opsiyonu şartı ile alabilir. Anlaşma karşılığı Futbolcunun kendisine; 900.000 TL'sı Garanti ücret ve 12.500 TL'sı maç başı (40 maçla sınırlı) ödeme yapılacaktır.

SATIN ALMA OPSİYONU 3 MİLYON EURO

Bugün ise 21 yaşındaki oyuncu için Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal İstanbul'da görüşerek uzlaştılar. Yapılan anlaşmaya göre Batuhan bu sezon Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyecek. Genç golcüyü sezon sonunda satın alma opsiyonu 3 milyon euro karşılığında Beşiktaş'ta olacak. Siyah-Beyazlılar bu sezonun ardından Batuhan ile yine devam etmek isterse bu rakamı ödeyerek transferi gerçekleştirecek.

BATUHAN'IN VUKUATLARINDAN BAZILARI

-Beşiktaş’ta iken bir F.Bahçe maçında boş durumdaki Higuain’e pas vermedi, “Kral yapmayacaksın, kral olacaksın” dedi.

-Kendisini Beşiktaş’tan Eskişehir’e gönderen Mustafa Denizli’ye, “Ben dönerim ama sen burada olur musun” dedi.

-Eskişehirspor’a geldikten sonra bir F.Bahçe maçı öncesi kamptan kaçıp, bir gece kulübünde eğlenmeye gitti.

-Daha sonra Beşiktaş’a dönüşünde takımın hazırlık kampına katılmadı, haftalarca kendisinden haber alınamadı.

"HERKESİN KADROSUNDA GÖRMEK İSTEYECEĞİ BİR OYUNCU"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Ateş, Siyah-beyazlılar eski futbolcusu Batuhan Karadeniz'i Eskişehirspor'dan satın alma opsiyonlu 1 yıllığına kiraladıklarını açıkladı. Ateş, "Batuhan herkesin kadrosunda görmek isteyeceği bir oyuncu. Biz uzun süredir santrafor arayışlarımızı sürdürüyorduk. Fakat yabancı futbolcuların maliyetleri çok yüksek. Batuhan'ın fikri ilk olarak Samet Hoca'dan geldi. Ben de bu transfere destek verenlerdenim fakat bir şartla; o da Batuhan'ın rehabilite edilmesi" dedi.

"BU SON ŞANSI; YA ÇOK İYİ DEĞERLENDİRECEK YA DA..."

Konuşmasında bu transferin Beşiktaş altyapısından yetişerek A takıma kadar yükselen Batuhan Karadeniz'in son şansı olduğunu vurgulayan Ateş, "Batuhan esas itibariyle çok iyi bir insan. Saha içerisinde çok uyumlu bir oyuncu. Tekme yese de karşılık vermez. Fakat Batuhan'ın mutlaka rehabilite edilmesi gerekiyor. Bu onun hayatında belki de bir daha bulamayacağı son şans. Ya bu şansı çok iyi değerlendirecek ya da yok olup gidecek" ifadelerini kullandı.

Batuhan Karadeniz, 2009 yılında kiralık olarak gittiği Eskişehirspor'a daha sonra bonservis ile transfer olmuştu. 21 yaşındaki oyuncu, son iki sezondur Kırmızı-Siyahlı formayı giyiyordu. Eskişehirspor ile 2 yıl daha kontratı bulunan Batuhan Karadeniz, teknik direktör Ersun Yanal ile sorun yaşadığı için takımdan gönderilmesine karar verilmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz