« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batuhan Karadeniz'e yılda 750 bin lira

Trabzonspor yeni transferi Batuhan Karadeniz transferini KAP' yaptığı açıklama ile duyurdu. Milli golcü bordo mavililerden yılda performansa dayalı 750 bin lira ücret alacak...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun dün gece geç saatlerde Trabzon'a getirdiği Batuhan Karadeniz, bugün sabah erken saatlerde kontroller için Yıldızlı Güven Hastanesi'ne gitti. Eskişehirspor ile bir yıllık daha sözleşmesi bulunan ancak alacaklarına karşılık sözleşmesini feshettiği öğrenilen Batuhan Karadeniz ile prensip anlaşmasına varan bordo mavililer, son detayları konuştuktan sonra 22 yaşındaki oyuncuya sözleşme imzalatacak.

Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman'ın Batuhan'a maç başı sözleşme önerdiği ve oyuncunun da bu teklifi kabul ettiği öğrenildi. Bu arada Trabzon kökenli olan futbolcunun yakın çevresine, "Burada yeniden doğacağım herkes görecek" dediği belirtildi.

PERFORMANSA DAYALI YILLIK 750 BİN LİRA

Bordo-mavililer, gelecek sezon için futbolcuya 750 bin lira performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 20 bin 833 lira maç başı ücret ödeyecek.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Profesyonel futbolcu Batuhan Karadeniz ile 3 yıllık (2015-16 futbol sezonu sonuna kadar) anlaşma sağlanmıştır. 2013-14 futbol sezonu için 750 bin TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 20 bin 833 TL maç başı ücreti, 2014-15 futbol sezonu için 600 bin TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 31 bin 250 TL maç başı ücreti, 2015-16 futbol sezonu için 720 bin TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 37 bin 500 TL maç başı ücreti ödenecektir."


Bunları da Beğenebilirsiniz