İZMİR HABERLERİ

BATÜDER'den ortak proje çağrısı

AA / Halil Şahin
29.02.2016 - 14:46Son Güncelleme :
BATÜDERden ortak proje çağrısı
AA / Halil Şahin

İZMİR (AA) - Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER) yönetimi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İZTB) ile İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İEOSB) yönetimini ziyaret etti, ortak proje çağrısında bulundu.

BATÜDER'den yapılan açıklamaya göre, derneğin başkanı Akın Kazançoğlu, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İZTB Başkanı Işınsu Kestelli ve İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile bir araya geldi.

Kazançoğlu, 11 Balkan ülkesi ile 50 milyar dolarlık dış ticaret hacmi bulunduğunu kaydederek, "11 Balkan ülkesi ile 50 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Çoğu ihtiyaçlarını bizden karşılıyor. Balkanlar Türkiye'nin pazar kaybına da bir şekilde destek veriyor. Geliştireceğimiz ortak projelerle bu pazarı çok daha yüksek noktalara getirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Açıklamada Kazançoğlu'nun ortak çalışma önerisinin olumlu karşılandığı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden BATÜDER'den ortak proje çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BATÜDER'den ortak proje çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı