MALATYA HABERLERİ

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

IHA
02.09.2015 - 16:49Son Güncelleme :

BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI.

IHA

Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.
Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantının açılışında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye’de son aylarda ve günlerde artan terör olaylarına dikkat çekerek, bu olayların Türkiye’nin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik olduğunu söyledi. Başkan Gürkan, terör saldırılarına tepki göstererek, terör olaylarının bir an önce son bulması temennisinde bulundu.
Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Ağırlıklı imar ile ilgili gündem maddelerinin yer aldığı Battalgazi Belediye Meclisi’nde, imar ile ilgili gündem maddeleri yapılan görüşmeler sonrası İmar Komisyonu raporu doğrultusunda bazıları karara bağlanırken, bazıları da ertelendi. Daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Eski Malatya Mahallesi 391 nolu parsel, Bahçebaşı Mahallesi 4027 ve 759 nolu parsellerin tamamı ile Karagöz Mahallesi 5868 ada 1 nolu parsel ve Eski Malatya Mahallesi 4595 nolu parsellerde bulunan Battalgazi Belediyesi’ne ait olan hisselerin tamamının Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne devir edilmesi ile ilgili gündem maddesi ise ertelendi. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda yapılan organizasyonlar için ücret tarifesi belirlenmesi ile ilgili günde maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşü doğrultusunda kabul edildi.
Daha önce Hukuk Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edilen Battalgazi Belediyesi Görev Sahası İçerisinde İçkili Alan Bölgesi Tespiti ile ilgili gündem maddesi ise Malatya Büyükşehir Belediyesinin yetki uhdesinde olduğu yönünde ilgili komisyonların görüşü doğrultusunda karar alındı. Toplantıda son olarak Orduzu Çınar Mevkii’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/ 1000 ölçekli imar planı değişikliği yapma yetkisinin Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Battalgazi Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı