MALATYA HABERLERİ

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı İkinci Oturumunu Yaptı

IHA
15 Ekim 2015 - 17:51Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 17:52

BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI TOPLANTILARINI YAPTI.

IHA

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nın ikinci oturumu gerçekleştirdi. Toplantıda, Battalgazi Belediyesi 2016 mali yılı ücret tarifesi görüşüldü.
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nın ikinci oturumu Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddesi olarak, Battalgazi Belediyesi 2016 mali yılı ücret tarifesi ele alındı. Battalgazi Belediyesi 2016 mali yılı ücret tarifesinin bazı kalemleri görüşülürken, geri kalan diğer kalemler ise 3. bileşimde görüşülecek.
Toplantı öncesi konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ülkemizin bazı illerinde ve son olarak Ankara’da yaşanan terör olayına dikkat çekerek, “Geçtiğimiz Cumartesi günü ayın 10’unda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletimizin en büyük terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Bu terör saldırısını da Meclis olarak nefretle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Hakikaten ülkemizin üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Toplum olarak bu konuda duyarlı olmamız ve duyarlı olmamızın yanında uyanık olmamız gerekiyor. Bizi hislerimizle, duygularımızla hitap ederek, bizleri yanlış yollara, yanlış mecralara götürmek isteyen gerek içeride, gerek dışarıda mahfiller var. Buna dikkat etmemiz lazım. Bugün ülkemizin etrafındaki komşularımız ve onlarla oynanan oyunlar, özellikle İslam coğrafyasında oynanan oyunlar hepimizi üzüyor. Bu olaylardan kendimize ders çıkarmamız gerekiyor. Oysa biz ‘Tüm Müminler Kardeştir’ hükmü içerisinde ve bu duygu içerisinde inanan herkes bizim kardeşimizdir anlayışı içerisinde herkesi kucaklamamız gerekiyor” dedi.
Başkan Gürkan, “Selçuklu ve Osmanlı bakiyesi olan bizler, her zaman İslam’ın bayraktarlığını yapmışız. Viyana’ya kadarda bu dini hakim kılmak için millet olarak cefa çekmişiz, şehitler vermişiz. Geçtiğimiz günlerde Japonya’yı ziyaret eden heyetimizi Hiroşima ve Nagazaki’ye götürüyorlar. Orada çekilen sıkıntıları anlatıyorlar. Ardından heyetimizi teknolojik bölgelerine götürerek şimdide bu duruma geldiklerini anlatıyorlar. Hem eğitim gören öğrencilerine, hem de gelen misafirlerine bu durumu anlatıyorlar. Bizim heyette bulunan birisi ise bizim Hiroşima ve Nagazaki gibi bir şehrimiz yoktur. Onun üzerine Japonlar ise cevaben, sizin toprağınızın her tarafı Nagazaki, her tarafı Hiroşima. Çanakkale, Kafkaslar, Balkanlar, Yemen, Ortadoğu buraların her tarafı Nagazaki, Hiroşima. Dolayısıyla burada bizlerin kendi tarihimizden, kendi geçmişimizden ne kadar bilinçsiz olduğumuzu ortaya koyuyor. Bunu bir anekdot olarak belirtmek istedim. Meclisimiz adına 10 Ekim’de yapılan terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınadığımı belirtiyorum. Ülkemizde bir daha bu tür belaların olmamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.
Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı 3. oturumu 16 Ekim 2015 Cuma günü saat 10.00’da Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı İkinci Oturumunu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı İkinci Oturumunu Yaptı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı