MALATYA HABERLERİ

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Çalışmalarını Tamamladı

IHA
21 Ekim 2015 - 16:24Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 16:25

BATTALGAZİ BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTILARI SONA ERDİ

IHA

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nın son birleşimini gerçekleştirdi. Toplantıda, Battalgazi Belediyesi’nin 2016 mali yılı bütçesi 140 milyon TL olarak kabul edildi.
Battalgazi Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısının son birleşimi, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 50-100 yıllık belediyelerde bulunan araç ve gereçlerin Battalgazi Belediyesi’nde de olduğunu belirtti. Gürkan, “Plentimiz en kısa sürede üretime geçecek. Konkasör ünitemiz faaliyete geçti. Hizmet binamızın temeli atıldı, hizmet binamızın yerine karşılık Devlet Su İşlerimizin hizmet binasının temeli çok yakın bir zamanda atılacak. Oranında ihalesi ve yer teslimi yapıldı. Yani Battalgazi Belediyesi çalışmalarına son sürat devam ediyor” diye konuştu. 200 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Gürkan, “Park Bahçeler Müdürlüğümüzün her mahalleye park çalışması ve park yenileme çalışmaları sürüyor. Tema park çalışmalarımızda sürüyor. Öte taraftan İmar Müdürlüğümüz de önümüzdeki günlerde ihtiyaç duyulan her yerde Muhtar Evi, Mahalle Sosyal Tesisi ve Mahalle Müzeleri’nin temellerini atacak. Şunu da belirteyim; Battalgazi Belediyesi’nin bütçesi Türkiye’de en iyi bütçelerden bir tanesidir. Bu konuda müsterih olmanızı istiyorum. Yaptığımız işlerin hepsi planlı ve program çerçevesinde devam ediyor. Tüm bu çalışmalar bizim kendi öz kaynaklarımızla yapılmaktadır. Her ne kadar kredi kullanma konusunda yetki alsak ta, yapılacak çalışmaların hepsini karşılayacak gücümüz var. Kilit taş çalışması yapılan sokakları ben gezmekle bitiremedim. Bunu sanıyorum geçen günkü Meclis üyelerimizin gezisinde görmüşlerdir. 2017 yılının sonunda İnşallah Malatya’da Battalgazi’mizde kilit taşsız, asfaltsız, yolsuz, parksız, müzesiz hiçbir sokak ve mahalle kalmayacaktır. Biz Battalgazi’miz için Medeniyetler Merkezi dedik. Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir dedik. O zaman bizde bu medeniyetler merkezi olan, Anadolu’yu Anayurt yapan bu destan şehrinde mazisine layık hizmetler vermek için destansı hizmetler yapacağız” dedi. Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından bütçe görüşmelerine geçildi. Görüşmelerin ardından meclis, Battalgazi Belediyesi’nin 2016 mali yılı bütçesini 140 milyon TL olarak kabul edildi. Toplantıda ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün su depolarını bulunduğu belediye parsellerin de devir edilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda son olarak, Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı’nın öncülüğünde yapılan 6. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Battalgazi Belediyesi’nin katkı ve katılımının sağlanması için 150 bin TL nakdi yardımın yapılması da oy birliği ile kabul edildi.
Battalgazi Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısının ise 4 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 13.00’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Çalışmalarını Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim Ayı Çalışmalarını Tamamladı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı