MALATYA HABERLERİ

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, Kasap Pazarında inceleme yaptı

AA / Orhan Yoldaş
27.02.2016 - 17:39Son Güncelleme :
Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, Kasap Pazarında inceleme yaptı
AA / Orhan Yoldaş

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Küçük Sebze ve Meyve Hali ile Kasap Pazarı'nda incelemelerde bulundu.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gürkan, Küçük Sebze ve Meyve Hali ile Kasap Pazarı esnafıyla görüştü.

Esnaf, Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Küçük Sebze ve Meyve Halinde vatandaşların rahat alışveriş yapmalarını sağlamaya yönelik işgaliyelerin düzenlemesi uygulamasından duydukları memnuniyeti Gürkan’a iletti.

Gürkan da pazarla ilgili sıkıntıların bulunduğunu ifade ederek, “Burası vatandaşın deyimiyle kangren haline gelmiş bir yerdi. Özellikle pazar esnafımızın kendi alanlarının dışına taşması ve mevcut güzergah üzerinde müşterileri veya yaya trafik akışının önüne geçme durumundaydı. Bu durumdan müşteriler çok rahatsız oluyor, aynı zamanda esnafımızda bu durumdan dolayı perişan oluyordu" ifadelerini kullandı.

Zabıta Müdürlüklerinin ve teşkilatlarının güzel bir uygulama yaptığını kaydeden Gürkan, çalışmada esas olanın esnafın gönüllülük esasıyla herkesin kendi sınırına çekilmesi olduğunu belirtti.

Trafiğinin daha rahat seyretmesi için uygulama başlatıldığını aktaran Gürkan, "Demek ki çözülmez denen sorunlar ortak akılla çözülebiliyormuş. Bu uygulamayı gerçekleştirmemize yardım eden esnafımıza, pazarcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Gürkan, pazarda vatandaşlarla da sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, Kasap Pazarında inceleme yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, Kasap Pazarında inceleme yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı