Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Batman'da organize suç operasyonu: 58 gözaltı

  A.A
  13 Mayıs 2010 - 12:43Son Güncelleme : 13 Mayıs 2010 - 12:43

  Batman'da düzenlenen operasyonda organize suç örgütü kurdukları, haksız kazanç sağladıkları, ihaleye fesat karıştırdıkları ve çocuklara suç işlettikleri iddiasıyla 58 kişi gözaltına alındı.

  Edinilen bilgiye göre, Batman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla güvenlik güçlerince eş zamanlı olarak ev ve iş yerlerine düzenlenen operasyonda organize suç örgütü kurmak, haksız kazanç sağlamak, bahis işini yönetmek, ihaleye fesat karıştırmak, çek senet tahsilatı yapmak, çocuklara suç işletmek ve adam yaralamak suçlarını işledikleri gerekçesiyle 58 kişi yakalandı.

  Gözaltına alınanların emniyet müdürlüğünde sorgulamaları sürüyor.

  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, yaptığı açıklamada, 2 aydan bu yana polis ile çalışma yürüttüklerini belirterek, Batman, Antalya ve İstanbul'da da faaliyetini sürdüren suç örgütü elemanlarının yakalandığını bildirdi.

  Batmanlı çocukları baskı altına alıp suç işlettikleri iddia edilen şebeke elemanları ile liderlerinin poliste sorgulandığını ifade eden Başsavcı Peker, operasyonlarda 58 kişinin gözaltına alındığını, bu suç örgütü üyelerinin bazılarının da cezaevinde bulunduğunu kaydetti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı