BATMAN HABERLERİ

Batman Üniversitesi’nden Bir Proje Daha

IHA
20.08.2015 - 16:44Son Güncelleme :

BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ABDUSSELAM ULUÇAM, ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE OLUŞTURULACAK YENİ PROJELERLE BATMAN'IN KATMA DEĞERİ DAHA YÜKSEK ÜRÜNLER ÜRETECEĞİNİ KAYDETTİ.

IHA

Batman Üniversitesi’nin, özel bir şirketle birlikte geliştirdiği, “Susam zarını soyma makinası” projesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca, desteklenmeye değer bulundu.
Batman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği Bölümü ile kentte üretim yapan Yavuz Kardeşler Makine Gıda şirketinin ortaklaşa geliştirdiği “Susam Zarını Soyma Makinesi” projesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer bulundu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan üniversite rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, üniversite-sanayi işbirliğinin kurumsallaştırılması ve üniversitelerinde yapılan bilimsel çalışmaların ticarileştirilerek, bölgeye ve Türkiye’ye katma değer yaratacak, uluslararası pazarlardaki rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlayacak, çalışmaların destek görmesinin kendilerini sevindirdiğini ve umutlandırdığını kaydetti. Projeyi oluşturan ve projede emek harcayan tüm akademisyenleri tebrik ettiğini de anlatan
Uluçam, önümüzdeki dönemlerde üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde oluşturulacak yeni projelerle Batman’ın katma değeri daha yüksek ürünler üreteceğini anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman Üniversitesi’nden Bir Proje Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman Üniversitesi’nden Bir Proje Daha haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı