BATMAN HABERLERİ

Batman İntihar Olgusu Konferansı Verildi

IHA
17.09.2015 - 12:54Son Güncelleme :

BATMAN BÖLGE DEVLET HASTANESİ ÇALIŞANLARINA, “İNTİHAR OLGUSUNUN ÇOK YÖNLÜ DEĞERLENDİRİLMESİ” KONULU KONFERANS VERİLDİ. BÖLGE DEVLET HASTANESİ KONFERANS SALONUNDA VERİLEN EĞİTİME, HASTANE PERSONELLERİ VE YÖNETİCİLERİ KATILDI.

IHA

Batman Bölge Devlet Hastanesi çalışanlarına, “İntihar olgusunun çok yönlü değerlendirilmesi” konulu konferans verildi. Bölge Devlet Hastanesi konferans salonunda verilen eğitime, hastane personelleri ve yöneticileri katıldı.
Konferansta konuşan psikolog Ümit Taş, ölümle sonuçlanan intiharlarda erkeklerin sayısının kadınlardan daha fazla olduğunu belirterek, “Bununla beraber, girişimsel intiharlarda ise kadın sayısı erkelerden daha fazladır. İntihar nedenleri; erkeklerde daha çok ticari başarısızlık ve aile, kadınlarda ise aile geçimsizliği, evlilik problemleri, duygusal ilişkiler başta gelen nedenler arasında yer almaktadır. TÜİK verilerine göre 2014 yılı içinde ölümle sonuçlanan intihar girişimlerinin Batman genelinde 19 kişi olduğu, Batman’ın 2013 yılında Türkiye’de 58’inci, 2014 yılında ise 61’inci sırada yer aldığı belirtilmiştir” dedi.
İntiharı önlemede aile ve çevre desteğinin çok önemli olduğunun altını çizen Taş, ayrıca intihar girişimlerinin kişinin olduğu kadar toplumun da sorunu olduğuna vurgu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman İntihar Olgusu Konferansı Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman İntihar Olgusu Konferansı Verildi haberi güncellenecektir.

  BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:43
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı