BATMAN HABERLERİ

Batman’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:16Son Güncelleme :

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINDA VALİ AZMİ ÇELİK TÖRENE KATILANLARI SELAMLADI

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 92’nci yıl dönümü Batman’da coşkuyla kutlandı.
Valilik önündeki tören alanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; daha sonra valilik makamında Batman Valisi Azmi Çelik’in tebrikleri kabul etmesi ve valilik karşısındaki Turgut Özal Bulvarı’ndaki kutlamalarla devam etti. Cumhuriyet bayramı kutlamalarına; Vali Azmi Çelik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Murat İlhan, vali Yardımcıları, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Azmi Çelik ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney’in tören aracıyla törene katılan vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlayarak başladığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
29 Ekim kutlama töreninde konuşan Batman Valisi Azmi Çelik, Cumhuriyetin, 92 yıl boyunca, milletçe, nice zorluklarla, nice badirelerle karşılaşılmış; çok büyük imtihanlardan geçildiğini söyledi. Vali Çelik, "Bugün geldiğimiz noktada, ülkemiz, dünyanın 17’inci, Avrupa’nın 6’ıncı büyük ekonomisine sahip olarak bu alanda iddia sahibi bir ülke olmuştur. 92 yıl önce başlatılan reformlar, bugün çok daha ileri ve modern seviyelere ulaştırılmış, 92 yıl öncenin ulaşılamaz hayalleri bugün tek tek gerçeğe dönüşmeye başlamıştır. Tüm bu başarılar, elbette güçlü olmamızı istemeyen birilerinin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bunun içindir ki; bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimiz üzerinde toplum mühendisliği yapmak isteyenlerin bu arzusunu kursaklarında bırakmaktır. 92 yıl boyunca olduğu gibi, bugün de, yarın da, karşımıza provokasyonlar, tahrikler çıkacaktır; ama biz bu imtihanları da başarıyla geçeceğiz. Kardeşliğimize kasteden, birliğimizi tehdit teşkil eden her girişim, milletimizin sarsılmaz iradesi karşısında mutlaka eriyecektir. İçeriden ve dışarıdan yapılan tüm saldırıları, soğukkanlılıkla, büyük devlet refleksiyle bertaraf edecek, Batman’ı büyütmeyi, huzur atmosferini daha ileri taşımayı, özellikle de birlik ve beraberliğimizi yüceltmeyi, inatla, kararlılıkla ve azimle sürdüreceğiz” dedi.
Yağmura rağmen öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından kutlama programı, askeri birliklerin ve öğrencilerin tören geçişiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı