BATMAN HABERLERİ

Batman’da aydınlat çalışmaları

AA / Muhyeddin Beyca
25.02.2016 - 16:42Son Güncelleme :

- Dicle EDAŞ, Batman’daki aydınlatma çalışmaları için 2015 yılında 7 milyon liralık harcama yaptı.

AA / Muhyeddin Beyca

BATMAN (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ) Batman İl Müdürü Faruk İşlek, Batman’daki aydınlatma çalışmaları için 2015 yılında 7 milyon liralık yatırım yaptıklarını, 2016 yılında da yine aydınlatma için 3 milyon 500 lira tutarında yatırım yapacaklarını bildirdi.

Aydınlatma konusunda Batman’ın bölgede örnek il olacağını savunan İl Müdürü İşlek, “2016 yılında çok yoğun çalışmalar bizi bekliyor. Batman merkezde aydınlatma çalışmalarımız devam ediyor. Ağır kış koşullarına rağmen birçok mahallede çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Aydınlatmanın yanında diğer yatırımlarımızla da Batman’da geçmişten gelen enerji sorununa köklü çözüm getirmek niyetindeyiz. 2016,şirketimiz açısından yatırımlar yılı olacak.” diye konuştu.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ)Batman İl Müdürlüğü Proje Tesis Yöneticisi Bilal Altunç, 2015 yılında il genelindeki 550 trafo bölgesine 12 bin adet armatür takılarak köy ve mezraların da karanlıktan kurtarıldığını söyledi.

Aynı dönemde 31 kilometre yolda aydınlatma çalışması yapıldığını, il merkezindeki bulvar ve caddelere de Bin 500 adet armatür kullanıldığını da ifade eden Altunç, “Yapılan çalışmalar ile Batman il merkezi, ilçe, köy ve mezralarda toplam 16 bin 500 adet armatür kullandık. Ayrıca Batman Üniversitesinde ikinci öğretim gören öğrencilerin kullandığı Beşiri Çöp Kavşağından Kuyubaşı TOKİ’ye kadar olan 7 kilometrelik Güney çevre yolunu aydınlattık. Yine Kuyubaşı TOKİ’nin aydınlatma sorununu giderdik.’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman’da aydınlat çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman’da aydınlat çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı